Banner

Žižkovský stadion projde rekonstrukcí

11.01.2017 | PRAHA | Ostatní | Lucie Linhartová

Stadion FK Viktoria Žižkov byl otevřen v roce 1952. Nachází se na pražském Žižkově a je domovem stejnojmenného fotbalového klubu. V současnosti ho vlastní Městská část Praha 3, která ho plánuje letos rekonstruovat.

Žižkovský stadion se dočká rekonstrukce. Praha 3 chystá jeho opravu za 8 milionů korun. Peníze do něj plánuje investovat v následujících čtyřech letech.

„Je to stadion, který splňuje veškeré limity pro ligovou soutěž. Nicméně musíme průběžně investovat, aby tento stav byl udržitelný,“ řekla Vladislava Hujová, starostka MČ Praha 3.

Obnovovat se bude například hlavní tribuna, komunikace a nebo střídačky. Také se budou na stadionu měnit okna. Některé rekonstrukce jsou už v plném proudu.

„Před námi tady probíhá rekonstrukce nové zámkové dlažby, která je nutná, protože zde máme problémy s vodou. Když je přívalový déšť, tak nám voda teče do budovy a ta zámková dlažba by tomu měla zabránit,“ řekl Václav Bartásek, správce stadionu FK Viktoria Žižkov.

Praha 3 by ale chtěla v následujících letech provést na stadionu ještě více rekonstrukcí, a proto se snaží získat potřebné finance.

„Městská část by byla ráda, kdyby se podařilo vyzískat dotaci z Ministerstva školství na kompletní rekonstrukci stadionu. To znamená i vybudování parkovacích míst,“ dále řekla Vladislava Hujová, starostka MČ Praha 3.

Také by rádi zrekonstruovali i park, který se nachází před stadionem. V budoucnu by měl být stadion lépe dostupný veřejnou hromadnou dopravou.

„V roce 2019 budou vybudovány výstupy metra z Hlavního nádraží do Italské ulice k Vysoké škole ekonomické a do Seifertovi ulice, takže tento stadion bude přímo na metru,“ doplnila Vladislava Hujová, starostka MČ Praha 3.

Zajímat by se tak o něj mohli začít i vyšší fotbalové ligy nebo jiné sportovní kluby.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt