Banner

O registrační značky na přání je velký zájem

11.01.2017 | PRAHA | Ostatní | Jana Schillerová

Registrační značka slouží jako identifikační znak každého motorového vozidla. V minulých letech ji nemohl majitel vozidla ovlivnit a musel se spokojit s náhodným přidělením kombinací čísel. Od ledna minulého roku ale tomu bylo jinak. Kdokoliv mohl využít značky na přání.

Uplynul již rok od doby, kdy si majitelé vozů mohli pořídit registrační značku na přání. Její vydání umožnila novela zákona od 1. ledna 2016 a celkem 1100 žádostí o takovouto značku vyřídil v minulém roce Magistrát hl. m. Prahy.

„Od těch prvních dnů byl o vydání registračních značek na přání poměrně velký zájem, jednalo se řádově o 100 žádostí denně. Tento zájem pak postupně upadl na současné 3 žádosti za jeden pracovní den. Poplatek činí 5000 korun za jednu tabulku, to znamená, že na osobní vozidlo potřebujete dvě, takže 10000 korun,“ řekl Vít Hofman, tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy.

Nejčastěji si značky na přání pořizují majitelé luxusních aut.

„Je to o tom, jestli si kupuje nějaký specifický vůz a chce tu značku doladit přímo k němu a nebo jestli si kupuje auto pro manželku a bude tam dávat třeba její jméno,“ řekl Jaroslav Vítek, vedoucí prodejny s luxusními vozy.

„Zájem o čísla nebo slova neevidujeme, není to rozpoznatelné. Typicky jsou některé zajímavosti, například Ruku na to, U me dobry a podobně,“ dále řekl Vít Hofman, tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy.

„Je to o tom kdo chce investovat, kdo chce být individuální. Je to problém, protože ti zákazníci jsou na těch značkách více vidět. Někdo ze zákazníků si dává název firmy, někdo název své milenky nebo manželky,“ řekl Michal Svojanovský, majitel autosalonu.

O značky na přání byl v minulém roce velký zájem a majitelé vozů si za individualitu rádi zaplatili. Výhodou takové značky je, že je přenosná na další auto, které si v budoucnu pořídíte. V případě ale, že značku ztratíte nebo jí někdo ukradne, můžete si vymyslet novou, ale opět zaplatíte 10 000 korun.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt