Banner

Rybářství je pro všechny milovníky přírody

25.01.2017 | PRAHA | Ostatní | Barbara Kirchnerová

Národní Zemědělské muzeum představuje několik expozic. Jedna z nich je věnována rybářství, kde se návštěvníci dozví o historii tohoto povolání či jejím vývoji. Nechybí zde ani interaktivní tabule, živé ryby či opravdický rybářský oblek.

Národní zemědělské muzeum představuje už více jak třináct měsíců výstavu rybářství. Tato expozice se nese pořád ve stejném duchu, ale její podoba se neustále rozvíjí a zdokonaluje.

,,Rybářství představujeme jako životní styl, současně také jako průmyslové odvětví a také jako zábavu z hlediska těch rybářů, kteří sedí u té řeky nebo u rybníka a chytají svou rybu,“ řekl Milan Jan Půček, generální ředitel NZM Praha.

Aktuálně zde mohou návštěvníci vidět akvária s živými sladkovodními rybami nebo využít audiovizuální techniku a další interaktivní prvky.

,,Samozřejmě interaktivita spočívá zejména v některých dotykových obrazovkách, kterých je tu celkem, tuším, asi dvanáct. Na těch obrazovkách jsou různé hry pro děti. Nakonec i poznávací hry pro dospělé,“ řekl Jiří Houdek, náměstek generálního ředitele NZM Praha.

Jenom během loňského roku výstavu navštívilo přes devadesát tisíc návštěvníků.

,,Příroda obecně se mi líbí a nemám nijaký zvláštní vztah, třeba že bych byl rybář. Jsou to zajímavá zvířata,“ řekl Jakub, návštěvník.

Zásadním prvkem této expozice je vitrína s exponáty, která demonstruje například vývoj rybářských prutů a dalších rybářských předmětů.

,,Za zmínku stojí například i část roury, která je vydlabána z jednoho kmene stromu a ta roura je pět set let stará, takže pět set let byla zapuštěna v hrázi rybníka a vypouštěla tento rybník,“ řekl Jiří Houdek.

Pokud si chcete třeba zopakovat anatomii ryb nebo si vyzkoušet rybářský oblek, tak v Národním zemědělské muzeu můžete tuto stálou expozici navštívit vždy od úterý do neděle, od devíti do sedmnácti hodin.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt