Banner

Václav Junek vydal Triumf vůle

24.03.2017 | PRAHA | Ostatní | PR článek

Triumf vůle je kniha smýšlející o hloubce problému, před kterým dříve stáli nejen filmoví tvůrci, ale generace jak v Čechách, tak i v Německu mezi lety 1933 až 1945. Kniha mimo jiné nabízí ale i přehled vývoje filmu a filmových hvězd této velké doby.

Život a práce českých a německých herců předválečného a válečného filmu - tak o tom je kniha autora Václava Junka "Triumf vůle aneb zoufalství nacionálněsocialistického (a protektorátního) filmu".

"Čtenář se tam vlastně dozví jak to ve skutečnosti bylo třeba s českou kolaborací ve filmu a podobně, jak vypadal přechod německého filmu na nacionálněsocialistický, a jak ten protektorátní film s tím německým vlastně spolupracoval," řekl Tomáš Hejna, redaktor.

"Triumf vůle je knížka, která vznikala oproti jiným knížkám velmi dlouho. Je to knížka, která vznikala o to intenzivněji, o to více jsem viděl v televizi, v rádiu a novinách, jak se zachází hůře a hůře s historickými okolnostmi," řekl Václav Junek, autor knihy.

Podle samotného autora je tato 150 stránková kniha s bohatou fotopřílohou určena široké veřejnosti.

"Já jsem chtěl, aby tady po mně zbylo alespoň to, že v Triumfu vůle bude napsáno, jak byly určité věci od roku 1933 do roku 1940, jak v Berlíně v Německu tak v Praze v Čechách, doopravdy," řekl Václav Junek.

Naposledy před 2 lety vydal svou knihu i český herec Dalimil Klapka, a jejím kmotrem se stal právě Václav Junek. No a teď si pánové role zase vyměnili.

"To je taková odplata. On křtil tenkrát tu moji knížku, tak já dnes křtím tu jeho. Jsme také velcí přátelé, a ta knížka vychází v době, kdy skončil seriál Bohéma v televizi, který je podle mě velice problematický, a tato knížka, aniž by to mělo nějakou souvislost, s tím diskutuje na plné obrátky," řekl Dalimil Klapka, herec a kmotr knihy.

Václav Junek je autorem i řady jiných publikací o významných osobnostech českých i světových dějin, a dlouhodobě se zajímá o novodobou historii středoevropského prostoru.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt