Banner

Praha je běžeckou metropolí, 1/2 maraton se blíží

30.03.2017 | PRAHA | Ostatní | PR článek

Už v sobotu odstartuje od Rudolfina Sportisimo půlmaraton Praha, největší běžecký závod v ČR. Na trať se vydá celkem 11 500 závodníků. Závodu se zúčastní i olympijský vítěz Roman Šebrle a slavnostně ho odstartuje primátorka Adriana Krnáčová.

11 500 běžců z 57 zemí světa, přes dvanáct stovek dobrovolníků a běžci všech věkových kategorií včetně devětasedmdesátiletého Jiřího Engliše. To je šestý nejrychlejší půlmaraton na světe Sportisimo půlmaraton Praha. Pořadatelé by rádi kdyby nejrychlejší běžci doběhli do cíle v čase pod jednu hodinu.

„Elitní pole běžců, jak v mužské, tak v ženské kategorii, je opravdu na světové úrovni, to znamená, že očekáváme časy, které budou pod jednu hodinu, což je ta hranice skvělého času. Je to trochu věštění z křišťálové koule, protože se musí sejít spousta věcí. Není to je o organizaci, přípravy a výběru běžců, ale o počasí, které těžko ovlivníme, ale i dalších věcí, které jsou na trati, například síla větru,“ řekl Tomáš Mirovský, koordinátor závodů RUNCZECH.

Běžecké závody v České republice mají celkem sedm zlatých známek mezinárodní atletické federace. Jsme tak nejúspěšnější zemí a Praha je pak běžeckou metropolí.

„Praha, protože zde pořádáme půlmaraton, maraton i Grand Prix na 10 a 5 km, má 3 zlaté známky a v pořadí měst na světě je nejlepší. Žádné město na světě nemá tak kvalitní závody,“ dále řekl Tomáš Mirovský, koordinátor závodů RUNCZECH.

Na start Sportisimo půlmaratonu se postaví i olympijský vítěz a desetibojař Roman Šebrle.

„Teď se snažím běhat každý den, minimálně 6 km, takže si myslím, že jsem docela ve formě. Chtěl bych doběhnout pod 1 hodinu a 40 minut, což je mé maximu vzhledem ke stavbě mého těla,“ řekl Roman Šebrle, český olympionik.

Svojí úlohu v závodě bude mít i pražská primátorka.

„Odstartuji závod, a pak počkáme na ty, kteří doběhnou v rekordním čase. Budu čekat v cíli a budu doufat, že bude i hezké počasí,“ řekla Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy.

Jednou z novinek půlmaratonu je větší zdravotní zabezpečení závodníků. V ulicích bude více zdravotníků a i čtyři cyklohlídky s defibrilátory.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt