Banner

Řepy mají kvalitní centrum sociálních služeb

20.04.2017 | PRAHA | Ostatní | Barbara Kirchnerová

Zhruba v polovině každého měsíce patří středa seniorům z Prahy 1. Těm totiž městská část dlouhodobě připravuje kulturní program v Malostranské besedě a jinak tomu nebylo ani v dubnu. A jak si senioři představení užívali a co přesně je čekalo?

V Hradci Králové se šestnáctého března konal čtrnáctý ročník slavnostního udílení cen Mosty. Tedy výročních cen národní rady osob se zdravotním postižením.

,,Mosty je vlastně propojení lidí se zdravotním postižením s ostatní populací a to předávání cen znamená, že mi oceňujeme podnikatele, ale i veřejnou zprávu a jednotlivce za projekty, které pomáhají lidem se zdravotním postižením. Jedná se o dlouhodobé projekty," řekl Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením. 

Kromě samotného vyhlášení výsledků, které se konalo v kongresovém centru Aldis, byl připraven i bohatý program třeba v podobě pěveckého vystoupení Ládi Kerndla. O slovo se postaral Aleš Cibulka, který k tomuto vyhlášení zkrátka už patří.

,,Já jsem tady po sedmé nebo osmé. Poprvé, když jsem to moderoval v Karlových Varech, tak už jsem to nedal. Tahle akce v březnu, když zavolají termín, tak přes to už nejede vlak a já jedu na Mosty," řekl Aleš Cibulka, moderátor. 

Ocenění bylo rozděleno do čtyř kategorií a v první z nich, tedy v kategorii instituce veřejné správy byla kromě hlavního města Prahy za mapu přístupnosti nominována i MČ Praha 17.

,,Nominováni jsme byli poprvé a řekla bych, že nominovaná byla naše příspěvková organizace a to je Centrum sociálně zdravotních služeb, které mimo jiné poskytuje právě pečovatelské služby," řekla Jitka Synková, starostka MČ Praha 17.

,,Nejprve je takzvaná nominace jako na Oscara, vždy pět v každé kategorii. Ty nominace provádí předsednictvo Národní rady osob se zdravotním postižením. To je sedmičlenné. Potom je výběrová komise, která z těch pěti vybere vítěze," řekl Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením.

I když Řepy ve velké konkurenci nevyhrály. Úspěch je vůbec to, že se v této kategorii zvládly probojovat mezi pět nejlepších a za to patří velké dík hlavně pracovníkům centra sociálních služeb. Vítězem se stalo hlavní město s mapou přístupnosti, a tak jestli vyhrála sedmnáctka nebo Praha, je vlastně jedno. Vítězství je zkrátka doma.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt