Banner

Severní pól dobyl Čech Pavel Sehnal

20.04.2017 | PRAHA | Ostatní | PR článek

Dalším Čechem, který stanul na severním pólu je předseda občanské demokratické aliance, úspěšný podnikatel a sportovec Pavel Sehnal. Osm dní putoval s mezinárodní výpravou a 12. dubna stanul na nejsevernějším místě naší zeměkoule.

Úspěšný český podnikatel Pavel Sehnal, který spravuje více jak 50 svých firem pod značkou SPGroup si letos připsal další úspěch. Přidal se k dalším Čechům, kteří dobyli severní pól.

,,Jsem sportovec, který už leccos zažil. Raftoval jsem v Himalájích, na Sibiři, sjel jsem Zambezi. Deset let jsem dělal paragliding, závodím na jachtách a před deseti lety jsem se vrhl na zimní sporty, na běžky a závodím na běžkách a závodím rád a často. Pořád se snažím tu svojí laťku zvyšovat," řekl Pavel Sehnal, dobyvatel, podnikatel a politik.

Osm dní putoval mrazivou Arktidou a s mezinárodní výpravou urazil neuvěřitelných sto jedenáct kilometrů. Čelil drsným podmínkám a dokonce využil svých loveckých zkušeností, když se tváří v tvář setkal s ledním medvědem. Nebyla to ale jediná kritická situace.

,,Kritická chvíle to byla od prvního okamžiku, kdy jsem vystoupil z helikoptéry a venku bylo třicet pod nulou. Za sebou jsem táhl sedmdesát pět kilogramů těžké saně. Tehdy jsem pochopil, že je to výprava, která si vyžádala maximum mé energie," řekl Pavel Sehnal.

Že to nebyla jednoduchá cesta svědčí i fakt, že z původních šesti polárníků dorazili do cíle pouze čtyři. Průvodce, Švýcarka, Japonka a Čech Pavel Sehnal. Využije předseda občanské demokratické aliance své drsné zkušenosti ze severního pólu.

,,Určitě jsem si odnesl zkušenost, že je potřeba mít odvahu, vůli, úsilí, schopnost a dovednost dojít do samotného konce a možná v porovnání s ostatními jít o tu jednu míli dál než kam jsou schopni dojít oni," řekl Pavel Sehnal. 

Pavel Sehnal, podnikatel, sportovec, muzikant a v neposlední řadě politik si tak může připsat další úspěšnou misi. Tentokrát na pólu severním.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt