Banner

Ochrana před zloději kol je nutností

20.04.2017 | PRAHA | Ostatní | Tomáš Mladějovský

Zlodějům kol začínají opravdové žně. Jejich vrchol je pochopitelně za letního počasí o prázdninách. Nejenom, že svá kola máme nedostatečně zabezpečena v bytech, rodinných domech, na chatách a chalupách, ale i na výletech při chvílích odpočinku. Jedinou účinnou obranou proti stále vynalézavějším zlodějům je jejich účinná a systematická ochrana.

Zabezpečení jízdních kol mnozí z nás podceňují. Mají je ve sklepech, který je uzamčen třeba jen visacím zámkem. Proto tedy není divu, že jednoho dne kolo zkrátka může zmizet. Jednoduše platí, že sklep či jiná místnost v suterénu jinde v domě, kde se uskladňují i jiné cenné věci musí být řádně zabezpečeno.

„Přistupovat k tomu prostě jako ke zajištění majetku, který člověk má. Začal bych určitě klasickými kvalitními bezpečnostními dveřmi ve třetí bezpečnostní kategorii,“ řekl Jaroslav Pecka, obchodní ředitel firmy na výrobu bezpečnostních dveří.

V ní bezpečnostní dveře mají také dané bezpečnostní složení.

„Jádro, to je bezpečnostní, ocelovou kostru z obou stran, oplechování plechem, vnitřní izolace a následně se na to dává nějaký design jako nějaký laminát a dále. Samozřejmě do sklepa to není potřeba nějak ladit barevně a dá se na to bezpečností vložka,“ řekl Jaroslav Pecka.

Mít bezpečnostní dveře ve sklepě je výhodné i při náhodné nenadálé události. V Praze je od roku 2014 trvale pokles krádeží kol.

„Konkrétně v roce 2014 tak bylo odcizeno více než 2000 kol. V roce 2015 jich bylo lehce nad 1400 a v roce 2016 jich bylo 1387. Je třeba doporučit majitelům, aby kola měly řádně zabezpečená, nenechávali je stát neuzamčená na ulici, nenechávali je ve vozidlech a držácích. V případě uskladnění ve sklepích, společných místnostech nebo na balkónech, tak je třeba zajistit bezpečností opatření, aby se k němu zloděj nedostali. Takovým opatřením je i zavedení kola do registru kol,“ řekl Jan Daněk, tiskový mluvčí KŘP hl. m. Praha.

Jedna věc je mít řádně zabezpečený sklep a druhá mít sebou zámek na kolo, pokud někam vyjedete a uzamknout ho, když odpočíváte, a nebo si zajdete na malé občerstvení.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt