Banner

ODS a Soukromníci představili program

24.04.2017 | PRAHA | Ostatní | PR článek

Svůj program před blížícími se volbami do poslanecké sněmovny začínají odhalovat jednostolové strany. Občanští demokraté odkryli společně s programem taky lídry v jednotlivých krajích. Pražská kandidátka ODS je plná úspěšných komunálních politiků a najdeme v ní i členy strany Soukromníků.

Zjednodušení daňového přiznání, zrušení kontrolního hlášení a elektronické evidence tržeb a lepší podmínky pro podnikatele. To jsoucen některé programové body, s kterými půjde ODS do voleb.

„Náš program je silný program pro silné Česko. Je tam 190 konkrétních kroků, co chceme prosadit, zrušit, zavést, ale naše 4 klíčové priority jsou silná ekonomika, kvalitní vzdělání, antibyrokratická revoluce a bezpečnostní politika. To je to, co lidi nejvíce trápí,“ řekla Alexandra Udženija, 1. místopředsedkyně strany.

Do podzimních voleb jde ODS společně s podporou strany Soukromníků. Na pražské kandidátce budou 4 zástupci této strany. Nejvýše na jedenáctém místě kandiduje místopředseda Soukromníků Ladislav Linek.

„Náš program se shoduje z velké části s programem ODS. Naše jednoznačné priority jsou snížení daní, zvýšení některých daní, zrušení kontrolního hlášení DPH, zrušení EET, zrušení omezení otvírací doby obchodů větších než 200 metrů,“ řekl Ladislav Linek, místopředseda strany.

Lídrem pražské kandidátky je starostka druhé městské části. Tu doplňují další známí politici. I v hlavním městě má ODS svoje priority.

„Naší jedničkou je Jana Černochová, která má i v rámci jedné strany má na starosti bezpečnost. Dvojkou jsem já, který jsem zastupitel hlavního města. To znamená, že mě zajímá doprava, parkovací zóny, okruh kolem prahy atd. Na třetím místě je Václav Klaus junior, který je stranickým expertem na školství. To znamená i tyto věci se promítnout pražské politiky,“ řekl Filip Humplík, zastupitel hl. m. Prahy.

Volby do poslanecké sněmovny se uskuteční v pátek 20. a v sobotu 21. října.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt