Banner

David Mináč odhaluje ženskou krásu

19.05.2017 | PRAHA | Ostatní | Nela Štefanová

Stylu módy a líčení 60. let využil fotograf David Mináč, který zahájil svou výstavu v Czech Press Centre s názvem Království žen. Zde můžete vidět desítky fotografií modelek, které se vrátily v čase aby předvedly to nekrásnější z ženského půvabu.

V Czech Photo Centre v Nových Butovicích byla zahájena výstava fotografií s názvem Království žen. Autorem je David Mináč, který je přesvědčen o tom, že ženská krása byla více něžnější v 50. a 60. letech minulého století. Ve svých fotografiích zachycuje půvab českých a slovenských modelek.

"David Mináč je fotograf, režisér, výtvarník, vystudoval psychologii v Anglii a zabývá se fotografií, hlavně se specializuje na fotografie modelek. Považuje si ženu v těch jejích nejlepších vlastnostech, ladných křivek a ženského cítění," řekla Veronika Souralová, ředitelka Czech Photo Centre.

Fotografie jsou rozděleny do pomyslných království. Výstavu také doplňuje krátký hraný film Pozvánka, ve kterém se přes 3 časová období Mináč vrací až do doby Francouzské revoluce.

"Je to taková pocitová výstava. Když přijdete, tak je to o tom se zamyslet nad tím, jaké jsou ženy krásné, zastavit se v tom ruchu Prahy. Určitě vás tady nebude nic deprimovat, je to spíše jako o dobrém pocitu," řekla Veronika Souralová.

"Czech Press Photo je moje srdeční záležitost, protože tady bydlím, takže pochopitelně jsem tady viděn vícekrát. Určitě je to krásná výstava. Co vám budu povídat, jsou to prostě fotky žen. Ženy a muži se přitahují, takže je to krásná záležitost," řekl Libor Hadrava, radní hl.m.Prahy.

Výstava fotografií Davida Mináče bude k vidění v Czech Photo Centre v Nových Butovicích do 11. června 2017. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt