Banner

V Letňanech se konal 10. ročník Dne s policií

18.06.2017 | PRAHA | Ostatní | Jana Peterková

O víkendu se konal již desátý ročník Dne s Policií České republiky. Návštěvníci tak mohli sledovat například slaňování z vrtulníku, seskok s padákem, činnost služebních psů a nebo zásah proti pachateli. Kromě nejmodernější techniky byla k vidění i historická policejní vozidla. S největším ohlasem, zejména u dětí, se pak setkala názorná ukázka činnosti zásahové jednotky URNA a letecké služby Policie České republiky.

Den s policií. V Letňanech se konal již 10. ročník. Akce je tradičním lákadlem pro děti, rodiče i zájemce o policejní práci. Návštěvníci sledovali celý den ukázku policejních činností, dále vozidla, techniku, vybavení, a to nejen policie, ale všech složek integrovaného záchranného systému.

"V podobě záchranářů, hasičů, vězeňské služby, celníků. Ti všichni ukazují statické ukázky v podobě svého vybavení a techniky," řekl Tomáš Hulan, tiskový mluvčí KŘP hl. m. Prahy.

Ukázku činností návštěvníkům předváděla jak pražská policie, tak pražská městská policie. Se zatajeným dechem pak hlavně děti sledovaly např. ukázku práce pyrotechnické výjezdové skupiny Praha, která do akce povolala pyrotechnického robota jménem Teodor, který přemisťoval nebezpečný předmět. S velkým ohlasem se setkala také ukázka motorizované jednotky hl. m. Prahy, kde si návštěvníci se zájmem prohlíželi technické vybavení, se kterým tato skupina míří do akce. Velmi navštěvovaný byl také modul pro likvidaci hromadného neštěstí zvaný Golem.

"Není to tak úplně nemocnice, jak si každý představuje. Je to prostě velký nákladní automobil, který se používá právě při hromadném postižení osob," řekl Matěj Hříbal, tiskový mluvčí ZZS hl. m. Prahy.

Většinu dětí Den s policií zaujal natolik, že nebylo ani možné dostat je večer domů.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt