Banner

V centru metropole proběhl streetballový turnaj

16.07.2017 | PRAHA | Ostatní | Nela Štefanová

V hlavním městě se konal nejstarší mezinárodní evropský streetballový turnaj - Prague International Streetball Cup. I letos se tak na Václavském náměstí sešla nejlepší evropská družstva s elitními českými týmy uplynulé sezóny.

V centru metropole na Václavském náměstí proběhl 15. ročník mezinárodního streetballového poháru.

"To znamená, že máme takové lehké kulaté narozeniny a máme tady 12 týmů. Pět českých, které prošly náročnou kvalifikací a 7 top týmů z celé Evropy," řekl Igor Bayer, ředitel České streetballové federace.

Bitvy evropských družstev se zúčastnili například hráči z Lotyšska, Ukrajiny, Rumunska nebo Polska.

"Srbové skvěle brání, nedovolí člověku ani vyjet. Každý umí něco. Někteří umí zase skvěle střílet, například Španělé. My umíme od každého trochu. Hrajeme to trošku tvrdší, ale to záleží na tom, kdo zrovna přijede. Není to stát od státu, spíše tým od týmu," řekl Zbyněk Kyselka, hráč.

"Je to ten sport, který osloví úplně každého. Proto dáváme streetballové koše do měst. K dnešnímu dni jsem jich dal asi 25 do republiky a budeme letos pokračovat s dalšími," řekl Igor Bayer.

Streetball je pouliční verze basketballu, která se hraje na hřištích a tělocvičnách po celém světě.

"Je to specifické v tom, že máte jeden míč a může si s tím zahrát spousta dětí. Často hrají i celé rodiny. Je to skvělý sport," řekl Igor Bayer.

Prague International Cup se řadí mezi nejstarší mezinárodní evropské streetballové turnaje. A i letos nalákal do hlediště mnoho fanoušků.  

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt