Banner

Hudební odpoledne si užili senioři z Prahy 1

20.04.2017 | PRAHA | PRAHA 1 | Barbara Kirchnerová

Zhruba v polovině každého měsíce patří středa seniorům z Prahy 1. Těm totiž městská část dlouhodobě připravuje kulturní program v Malostranské besedě a jinak tomu nebylo ani v dubnu. A jak si senioři představení užívali a co přesně je čekalo?

Ani v dubnu nebyli senioři z Prahy 1 ochuzeni o kulturní zážitek. Zhruba v polovině každého měsíce jim totiž tato MČ připraví v Malostranské besedě nejrůznější představení. Duben tak byl v podobě tématického představení Diksi Bandu.

,,Hraje kapela Diksi Band spolu s hosty. Snažíme se každý měsíc obměňovat repertoár co se týče žánru a i co se týče náplně," řekl Filip Kračman, radní MČ Praha 1.

,,Jako každé hraní jsme si pro ně připravili klasické melodie a písně. Jak z domácí, tak zahraniční produkce. Jelikož nehrajeme poprvé, ale vystupujeme pro seniory nejen Prahy 1 několik let, tak přesně víme, co mají rádi," řekl Pavel Šourek, kapelník. 

Většina seniorů z Prahy 1 je připravenému programu dlouhodobě věrná a bere to jako zpestření všedního dne. 

,,Ten program pro seniory je pravidelně zveřejňován na webových stránkách MČ Praha 1. Ty akce jsou pravidelně zveřejňovány v našem čtvrtletníku," řekl Filip Kračman. 

Náplní dalšího setkání, které bude ve středu 17.května bude jazz. Vystoupení má totiž připravené zpěvačka Eva Emingerová se svým triem.

PR

Starostové mají svojí akademii

Mezinárodní knižní veletrh čtenáře nadchl

​Muzeum čokolády láká děti i dospělé

Muzeum J. Bechera je nevšedním zážitkem