Banner

Hudební odpoledne si užili senioři z Prahy 1

20.04.2017 | PRAHA | PRAHA 1 | Barbara Kirchnerová

Zhruba v polovině každého měsíce patří středa seniorům z Prahy 1. Těm totiž městská část dlouhodobě připravuje kulturní program v Malostranské besedě a jinak tomu nebylo ani v dubnu. A jak si senioři představení užívali a co přesně je čekalo?

Ani v dubnu nebyli senioři z Prahy 1 ochuzeni o kulturní zážitek. Zhruba v polovině každého měsíce jim totiž tato MČ připraví v Malostranské besedě nejrůznější představení. Duben tak byl v podobě tématického představení Diksi Bandu.

,,Hraje kapela Diksi Band spolu s hosty. Snažíme se každý měsíc obměňovat repertoár co se týče žánru a i co se týče náplně," řekl Filip Kračman, radní MČ Praha 1.

,,Jako každé hraní jsme si pro ně připravili klasické melodie a písně. Jak z domácí, tak zahraniční produkce. Jelikož nehrajeme poprvé, ale vystupujeme pro seniory nejen Prahy 1 několik let, tak přesně víme, co mají rádi," řekl Pavel Šourek, kapelník. 

Většina seniorů z Prahy 1 je připravenému programu dlouhodobě věrná a bere to jako zpestření všedního dne. 

,,Ten program pro seniory je pravidelně zveřejňován na webových stránkách MČ Praha 1. Ty akce jsou pravidelně zveřejňovány v našem čtvrtletníku," řekl Filip Kračman. 

Náplní dalšího setkání, které bude ve středu 17.května bude jazz. Vystoupení má totiž připravené zpěvačka Eva Emingerová se svým triem.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt