Banner

Praha 1 se zúčastnila štafety ve Stromovce

15.06.2017 | PRAHA | PRAHA 1 | Nela Štefanová

V jednom z nejoblíbenějších parků v Praze, ve Stromovce, proběhlo tisíce běžců v rámci štafetového závodu. Ten se letos konal již podruhé a lákal účastníky především na možnost vytvořit si svůj vlastní čtyřčlenný firemní, rodinný nebo přátelský tým. V rámci běhu měli účastníci závodu také možnost podpořit různé charitativní organizace.

Není to tak dávno, co centrem Prahy vyběhli tisíce běžců v rámci Volkswagen Maratonu. Tím ale běžecká sezona rozhodně neskončila. Ve Stromovce se totiž konal 2. ročník štafetového závodu.

"Praha 1 byla vždy propagátorem a podporovatelem zdravého způsobu života, proto se přihlásila i k těmto akcím, a proto dneska postavila 4 štafety, které doufám, že uspějí. Není to proto, aby zvítězily, ale proto, aby se zúčastnily," řekl Oldřich Lomecký, starosta MČ Praha 1.

Délka celé štafety byla 4x5 kilometrů, a díky loňskému úspěchu a zájmu byla běžecká akce rozdělena na 2 dny.

"Štafetu dnes běžím počtvrté, ale poprvé jen 5 kilometrů. Předtím to bylo v rámci maratonu, takže je to poprvé taková kratší varianta. Netrénoval jsem na to prakticky vůbec. Já jsem po maratonu odpočíval, šel jsem si jen několikrát zaběhat, protože těch 5 kilometrů musím uběhnout i kdyby na sůl nebylo," řekl Filip Kračman, radní MČ Praha 1. 

"Běžel jsem letos maraton, po maratonu mě trochu bolela kolena, takže jsem moc netrénoval, ale vzhledem k tomu, že je to štafeta o 5 kilometrech, tak nepředpokládám nějaký problém," řekl Tomáš Macháček, radní MČ Praha 1.

"Jsme pro to, aby se co největší část veřejnosti účastnila takových akcí a žila tím zdravým způsobem životního stylu," řekl Oldřich Lomecký.

Týmového závodu ve Stromovce se zúčastnila také řada známých osobností. Mezi nimi i Leoš Mareš.

"Já jsem se připravoval tím, že jsem přiletěl. Půl hodiny před startem jsem přistával na Ruzyni, včera jsme měli s přítelkyní výročí v Birminghamu, takže jsem dorazil přímo z letiště sem na start, a teď zase odcházím, od 7 mám akci, to je za 4 minuty, takže už musím běžet. Číslo mám, medaili mám, takže už musím běžet," řekl Leoš Mareš, moderátor, zpěvák.

V běhu se ale bude pokračovat i nadále. 24. června se v Olomouci koná 8. ročník 1/2Maratonu, kterého se každoročně zúčastní přes 6 tisíc sportovců.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt