Banner

Centrum města bylo ve znamení koktejlů a hudby

19.06.2017 | PRAHA | PRAHA 1 | Nela Štefanová

Na Staroměstském náměstí proběhl pátý ročník Mattoni koktejl festivalu. Kromě skvělé hudby v podání známých interpretů zde proběhla také soutěž o nejlepší nealkoholický koktejl světa pro rok 2017. Zábava a dobrá nálada zde rozhodně nechyběla.

Mattoni Koktejl Festival na Staroměstském náměstí byl ve znamení hudby, dobrých koktejlů a pomoci druhým. 

,,Pro mě je to taková milá tradice. Zaprvé to, že je to určitý experiment s nealkoholickými koktejly, protože já si myslím, že nemusí být všechny alkoholické, a potom samozřejmě spojení s tradiční vodou, která se používá v pražském pohostinství," řekl Oldřich Lomecký, starosta MČ Praha 1.

,,Je to krásná věc, tento Mattoni Koktejl Festival, který vlastně i podporuje i dárcovství krve, jak jsme slyšeli, což je nádherná věc," řekl Libor Hadrava, radí hl.m. Prahy. 

Program na Staroměstském náměstí nabídl řadu hudebních vystoupení známých interpretů. Vrcholem celého festivalu bylo finále mistrovství světa Mattoni Grand Drink, ve kterém se utkali barmani, kteří bojovali o nejlepší nealkoholický koktejl světa pro rok 2017. 

,,Vlastně ta myšlenka založit Mattoni Koktejl Festival potažmo soutěž Mattoni Grand Drink vznikla zhruba před dvaceti lety. Vznikla proto, že chceme podporovat zdravý životní styl, aby lidé pili více zdravých věcí," řekl Alessandro Paquale, generální ředitel Karlovarských minerálních vod. 

,,Asi jsem porotu zaujal drinkem Economy, který byl na bázi ekonomie, takže možná to je oslnilo," řekl Jan Lukas, soutěžící, 2.místo. 

,,Mattoni Koktejl Festival ze Staromáku. Příští rok se zde uvidíme,"  řekl Libor Hadrava.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt