Banner

Výstavu i zábavu nabízí Léto plné hvězd

05.07.2017 | PRAHA | PRAHA 1 | Jana Schillerová

Prodejní výstava s doprovodným programem, to je Léto plné hvězd. Nalézt na ni můžete tradiční dřevěné a textilní hračky. Výstava nabízí i bohatý doprovodný program, na kterém vystupují nejen umělci známých zvučných jmen, ale i nadějní umělci s nejrůznějším handicapem. Na akci se objevil i starosta MČ Praha 1, který se zúčastnil slavnostního zahájení.

Stejně jako v minulých letech, i letos je léto na Dražickém náměstí ve znamení ve znamení hvězd. Koná se tu již 22. ročník prodejní výstavy s názvem Léto plné hvězd, které nabízí dřevěné a látkové hračky, společenské hry, kapsáře a různé textilní dekorace. Hračky Olgy Černohorské a Ivy Tiché jsou vhodné nejen pro zdravé děti, ale i pro děti s nejrůznějším handicapem.

"Máme tady "Člověče, nezlob se!" pro nevidomé, kde mají figurky hmatové odlišení na hlavičkách. Máme tady různá pexesa, kde si mohou lidé ty zvětšené kartičky krásně nahmatat. Takže ty hry jsou hodně pro nevidomé a také pro děti se sluchovými vadami. Ty jsou zase ozvučené," řekla Olga Černohorská, autorka a organizátorka akce.

Hračky jsou vyrobené z přírodních materiálů, takže jsou vhodné i pro alergiky. Záštitu nad celou akcí poskytuje každoročně starosta MČ Praha 1, Oldřich Lomecký.

"Já si myslím, že to jsou hračky, které nikdy nezestárnou, byť jsme se samozřejmě dostali do doby elektronizace. Já jsem rád, že Olga Černohorská s Ivou Tichou uchovávají tuto tradici ruční výroby dřevěných a ručně vyráběných hraček," řekl Oldřich Lomecký, starosta MČ Praha 1.

Mimo výstavu hraček se můžete těšit i na bohatý doprovodný program.

"Už asi pátým rokem sem zveme jako vzácného hosta sdružení Adventor a vystavují tady s námi umělci s Aspergerovým syndromem a dáváme také možnost hudebníkům s Aspergerovým syndromem, aby si tady mohli zahrát," řekla Olga Černohorská.

Výstava a doprovodný program potrvá až do konce letních prázdnin a těšit se tu můžete i na vystoupení známých pěveckých hvězd. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt