Banner

Praha 1 má komunitní zahradu

12.07.2017 | PRAHA | PRAHA 1 | Lukáš Kubát

Praha 1 se dočkala komunitní zahrady. Občané si na ní můžou vypěstovat nejrůznější bylinky nebo třeba zeleninu. Zahradu najdete v ulici Za Haštalem.

Na dětském hřišti Za Haštalem můžete v pytlech plných hlíny vidět rukolu, meduňku, tymián, nebo třeba malá rajčátka. Vznikla tam totiž komunitní zahrada.

"Jedná se o takový malý pilotní projekt komunitní zahrádky, kterou iniciovali občané v místě bydlící, že by si rádi takovouto aktivitu na vlastní triko a náklady zřídili, takže jsme jim to umožnili. Praha 1 k tomu dala tento prostor k dispozici," řekl Daniel Hodek, místostarosta MČ Praha 1.

Komunitních zahrad by v první městské části mělo v budoucnu přibývat. Radnice ráda podpoří nadšené zahrádkáře.

"Do projektu se může přihlásit každý. Nejlépe někdo v místě bydlící. Toto je taková vábnička, kterou jsme připravili a je zde informační cedule, ze které všichni pochopí, jakým způsobem je možno se do tohoto projektu přihlásit a účastnit se ho," řekl Daniel Hodek.

Jednou z výhod komunitní zahrady je i blízkost dětského hřiště. Děti si tak mohou samy vypěstovat vlastní zeleninu.

"My jsme o tomto projektu slyšeli ze světa. Děti vyrůstají v takovém krásném prostředí jako je Praha 1, nicméně spousta z nich nemá přístup k žádné zahrádce, všude jsou farmářské trhy a děti si myslí, že zelenina roste na farmářských trzích, někde v supermarketu nebo v zelinářství, tak nás napadlo je s tím seznámit," řekl Martin Štolc, předseda spolku Prevence dětem.

Praha 1 doufá, že jak zahrádek, tak i pěstitelů na jejím území brzy přibude. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt