Banner

Galerie 1 představuje dílo Martina Horáka

13.07.2017 | PRAHA | PRAHA 1 | Milan Řepka

Galerie Městské části Praha 1 připravila ojedinělou výstavu obrazů Martina Horáka - Hřiště života. Martin Horák není umělec, kterého by bylo možné zařadit k nějakému konkrétnímu výtvarnému stylu, ale jeho obrazy jsou nabity energií a napětím.

Dát příležitost umělcům a nápadům, které by se nikdy do komerční galerie nedostaly, a zároveň upozornit na zajímavá díla. To je jedním z hlavních cílů Galerie 1.

"Naše Galerie je zaměřená i na takové druhy umění, které třeba nejsou ani prodejní, nebo na druhou stranu jsou něčím výjimečné, třeba svou nezvyklostí," řekl Oldřich Lomecký, starosta MČ Praha 1.

Taková je i výstava Martina Horáka, nazvaná prostě Hřiště života. Autorova díla přitom nevznikala s nějakým přesným cílem. Autor se jen snažil zachytit pocity a nálady, které prožíval.

"Obrazy Martina Horáka jsou trošičku nezvyklé. Oni si nehrají příliš s detailem, jsou to spíše obrazy o kompozici, z většiny jsou to akryly na plátně. Jen jeden jediný obraz, je to tamten černý - olej na plátně, se více zabývá tím detailem," řekl Oldřich Lomecký.

"On se na svět dívá jako malé dítě, a to je bezelstné. To se nepotřebuje líbit, oblékat si značkový oblek a být zaškatulkován, zda je dobrý nebo zlý. Není to promyšlená malba, jako byli impresionističtí malíři. Nemaloval ty obrazy proto, aby je prodával za peníze a žil z toho, ale maloval je ze své spontánnosti a volnosti. Chtěl se vydovádět," řekla Marcela Pehnke, kurátorka výstavy Hřiště života.

Výstavu Hřiště života výtvarných děl Martina Horáka můžete vidět v pražské Galerii 1 až do 28. července. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt