Banner

Krásy Vietnamu ukazovala výstava

14.07.2017 | PRAHA | PRAHA 1 | Lukáš Kubát

Fotografie Vietnamu, jeho rozmanité přírody ale i kulturního dědictví přibližovala výstava na Náměstí Republiky. Záměr výstavy bylo ukázat Čechům krásu této země jihovýchodní Asie.

Od 12. do 14. července hostilo Náměstí Republiky fotografickou výstavu Lidé a země pohledem moře a ostrovů.

"Soubor fotografií, které tady můžeme vidět, právě ukazuje Vietnam jako turistickou destinaci, která má spoustu pláží, spoustu přírodních krás a spoustu zajímavé asijské architektury. Takže si myslím, že je to takový dobrý krok ukázat v ulicích obyvatelům a návštěvníkům Prahy něco více o Vietnamu," řekl Oldřich Lomecký, starosta MČ Praha 1.

Snahou výstavy bylo poukázat na dlouhodobou spolupráci mezi Vietnamem a Českou republikou a přiblížit Pražanům neobjevenou krásu této východoasijské země.

"Já jsem přesvědčen, že hodně lidí z Vietnamu zná Českou republiku a Prahu, ale na druhou stranu potenciál turistiky směrem do Vietnamu zatím ještě není plně objevený," řekl Oldřich Lomecký.

Výstavu přišlo podpořit několik významných představitelů Vietnamu, v čele s ministrem informací a komunikace nebo velvyslancem.

"Vietnam má s Českou republikou velmi dobrý vztah a jelikož je Praha centrem Evropy, rozhodli jsme se tedy uspořádat tuto výstavu. Chceme Čechům Vietnam přiblížit. Pro náš stát je velice důležité moře a patří k němu i stovky ostrovů. Proto by pro návštěvníky mohla být tato výstava zajímavá. Doufám, že výstava pomůže ještě k bližší spolupráci našich zemí, například v cestovním ruchu," řekl Ho Minh Tuan, velvyslanec Vietnamu.

Vietnam leží při pobřeží Jihočínského moře a má skoro 100 milionů obyvatel. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt