Banner

Galerie 1 představuje římské imperátory

01.08.2017 | PRAHA | PRAHA 1 | Tomáš Mladějovský

V Galerii 1 se koná ojedinělá výstava Cesty římských imperátorů. Tato svérázná kulturní a historická pohlednice Srbska představuje 18 bronzových hlav římských imperátorů na podstavcích. Expozice se poprvé konala před několika lety ve Washingtonu a od té doby putuje po světě, kde ji vidělo už více než milion návštěvníků.

Výstava Cesty římských imperátorů v Galerii 1 vypovídá o životech slavných římských císařů, kteří se narodili na území dnešního Srbska a ukazuje tak na slavnou minulost této evropské země.

"Já jsem byl osobně osloven paní velvyslankyní ze Srbska, se kterou už tradičně udržuji dlouhou dobu dobré vztahy," řekl Oldřich Lomecký, starosta MČ Praha 1.

"Tato výstava je pro Srbsko velkou událostí. Opravdu málo lidí ví, že právě u nás se tito velikáni narodili. Tato výstava už objela téměř půlku světa a věřím tomu, že i v Praze ji uvidí hodně lidí," řekla Vera Mavrić, velvyslankyně Srbské republiky.

Na území dnešního Srbska se narodilo 18 římských císařů, což představuje pětinu z celkového počtu římských imperátorů a nejvyšší počet vládců narozených mimo Itálii.

"Území Srbska bylo také místem, kde procházela historie už od Říma. Myslím si, že oba naše národy mají velice bohatou historii a je potřeba jí ukázat. Nestydět se za historii, protože národ který nepoznal svou historii je většinou odsouzen k tomu špatnému si ji prožít znovu," řekl Oldřich Lomecký.

Výstava Cesty římských imperátorů v Galerii 1 potrvá do 25. srpna. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt