Banner

V Praze 10 se konal 2. ročník psího dne

28.05.2017 | PRAHA | PRAHA 10 | Barbara Kirchnerová

V Malešickém parku se o tomto víkendu konala akce, která patřila především domácím mazlíčkům. Praha 10 totiž připravila Psí den. A pokud vás zajímá, jak si ho čtyřnozí kamarádi spolu se svými páníčky užívali, podívejte se následující reportáž.

Praha 10 uspořádala v sobotu 27. května už druhý ročník Psího dne. V Malešickém parku se tak během celého odpoledne scházely stovky milovníků domácích mazlíčků s jejich psími kamarády. Připraven byl totiž pestrý program, kterému přálo i počasí. 

,,Účastníci zde vidí spoustu zajímavých představení, ať už frisbee se psy či Celní správa nám ukáže, jak její psi odhalují pašeráky," řekla Ivana Cabrnochová, radní MČ Praha 10.

Programu nechyběla ani přednáška, která měla upozornit na největší chyby, kterých se majitelé psů ve městě nejvíce dopouštějí. 

,,Psi by měli být ovladatelní a za to všechno zodpovídají páníčci. Měli by zařídit, aby byl pes vycvičený. Další, co je důležité, abychom zařídili, že další psi se budou kontaktovat s těmi, kterým to nevadí, že nebudou obtěžovat všechny lidi. Úplně základní příkazy pro psa ve městě nejsou sedání a podávání ťapky, ale stůj a pojď ke mně," řekla Lucie Kovářová, zvířecí psycholožka.

Díky těmto příkazům, které by měly psy bez problémů ovládat, se může často předejít nepříjemným situacím či dokonce zachránit život samotného zvířete. Jak postupovat při případném zranění psa se návštěvníci také dozvěděli. 

,,Určitě by člověk měl v první řadě zachovat klid. Psa by měl dát do bezpečného prostředí, aby se mu nemohlo nic dalšího stát, aby nemohl utéct. Pokud by byl pes v bezvědomí, tak se ukládá na bok, do boční polohy. Měl by mít veku jazyk, aby mu náhodou nezapadl, a pak samozřejmě záleží na dalším vývoji situace," řekla Lucie Veselá, veterinární lékařka.

,,Já si třeba z loňska odnesla spoustu informací tady od PET-MEDICu, třeba jak pomoct psovi se zchladit, protože můj buldoček má problém s tím, že když je venku horko, tak se hodně přehřívá," řekla Pavla Somrová, návštěvnice akce. 

V rámci akce se i hlasovalo o největším psím sympaťákovi Prahy 10 a jak vidíte, konkurence byla obrovská.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt