Banner

Mobilní telefon si nabijete v parku

01.08.2016 | PRAHA | PRAHA 13 | Milan Schmidt

Centrum Prahy 13 tvoří poměrně hustá panelová zástavba. Jednotlivé kruhové bloky sice nabízí klidové zóny se zelení, ale k procházkám láká především zdejší Centrální park, který je místními hojně využíván. No a právě v parku naleznou místní obyvatelé zajímavou novinku.

Když se vám vaše dcera z prvního rande nevrátí včas, je to velká zkouška nervů. Ovšem výmluva, že nemohla zavolat, protože jí došla baterie v mobilu, nyní dostává rázné trhliny v parku, v Praze 13. 

„My jsme nainstalovali přímo ve středu centrálního parku dobíjecí stanici na mobilní telefony, která je solární, je zcela soběstačná, nepotřebuje přívod elektrické energie, a vlastně díky slunci si tady člověk může dobít svůj telefon nebo tablet,“ řekl Samuel Truschka, tiskový mluvčí MČ Praha 13. 

Dobíjecí stanice v podobě sloupu se stříškou je vybavena kulatým stolkem se sedátky, a hlavně čtyřmi konektory k připojení telefonů nebo tabletů. Je nedaleko toalet a místní kuželkárny, kde je možnost k zapůjčení propojovacího kabelu. Místo tedy nebylo vybráno náhodně. 

„Chodí tady maminky s kočárky, chodí tady pejskaři, je tady opravdu velký pohyb, a protože se člověku může stát, že mu právě v parku dojde baterie v telefonu a potřebuje si nutně zavolat, tak potom má možnost se tady připojit a telefon si nabít,“ řekl Samuel Truschka. 

Potvrdilo se, že je dobré hledat inspiraci tam, kde už něco podobného funguje. Ve světě jsou podobné služby populární. 

„Toto zařízení funguje ve Španělsku poměrně běžně, v Madridu jich mají celou řadu, takže se nám to zdálo jako docela hezký nápad,“ dodal Samuel Truschka. 

Sloup je popsán návodem k použití, a určitě bude hojně využíván. Lidé si zařízení našli, okoukli, a rychle zjistili, že není jen na ozdobu. Radnice bude zařízení nějaký čas testovat, a pokud bude využíváno a osvědčí se, dá se předpokládat jeho montáž i na dalších místech.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt