Banner

Czech Photo Centre otevře své nové sídlo

14.10.2016 | PRAHA | PRAHA 13 | Tomáš Mladějovský

Czech Photo Centre slavnostně otevře své nové centrum v Městské části Praha 13 v Nových Butovicích. S jeho otevřením bude spojena také vernisáž první výstavy, kde se představí více než 150 snímků VII. Photo Agency. Součástí exteriérů nového sídla společnosti je také dvanáctimetrová nová plastika umělce Davida Černého nazvaná Trifot, která je vybavena sestavou čoček a objektivů, kterými pozoruje své okolí a viděné přenáší ihned na velkoplošnou obrazovku.

Czech Photo Centre má své nové sídlo v Nových Butovicích a před ním stojí ocelová socha Davida Černého, která se jmenuje Trifot. Socha, která každého sleduje svýma velkýma očima.

,,Trifot je zde pořízený za soukromé prostředky . Patří k centru. Je součást vybavení centra,“ řekl Marcel Soural, předseda představitelstva společnosti Trigema.

,,Je to takový mišmaš spousty věcí. Ty oči na něm byly od začátku. Je trošku v takovém nákroku. Člověk nikdy neví, jestli uteče nebo ne,“ řekl David Černý, autor sochy Trifot.

Nová plastika českého umělce Davida Černého Trifot je dvanáct metrů vysoká kráčející plastika z nerezu zároveň je také zdůrazněním faktu, že v součastném světě lze pořídit fotografii nebo video a záznam téměř každého, vždy a na všech částech planety.

,,Toto centrum vzniklo v rámci projektu Smart, nebytového prostoru. Je asi 700 metrů čtverečních velký,“ řekl Marcel Soural.

Vnitřní prostor galerie Czech photo centre s rozlohou témeř dvou set mětrů čtvereční tvoří dvě místnost. Velkávýstavní síň je primárně určena pro výstavní činost. Druhy, multifunkční, sál je určen jak pro výstavy, tak pro workshopy a doprovodné aktivity.

„My chceme mít pro celou škálu lidí, kteří se o fotografování zajímají. Ať jsou to profesionální fotografové, amaterští fotografové i lidé, kteří fotky mají pouze rádi,“ řekla Veronika Souralová, ředitelka Czech Photo Centre.

Prostory Czech Photo Centre budou otevřeny sedm dní v týdnu a to vždy od jedenácti do devatenácti hodin.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt