Banner

Praha 13 otevřela otevřela další parkoviště

19.04.2017 | PRAHA | PRAHA 13 | Tomáš Mladějovský

Městská část Prahy 13 zahájila provoz dalšího parkoviště, tentokrát na Velké Ohradě. Vybudovaná parkovací plocha u ulic Klausova a Netouškova je koncipována pro 26 vozidel a alespoň tak trochu odlehčí nelehké dopravní situaci v této oblasti. Další nízkokapacitní parkovací plochy jsou v plánu.

Toto parkoviště v MČ Praha 13 se může zdát na první pohled velmi malé, ale místním lidem určitě pomůže.

"Sídliště Velká Ohrada je velmi zalidněné, zjistili jsme, že nutnost parkování je tady opravdu značná, a proto jsme se rozhodli, že vyřešíme tuto nepříjemnou situaci parkování v klidu tím, že začneme otevírat postupně na nových zatravněných plochách, kterých tady ještě pár zůstalo, nová parkoviště," řekla Eva Libigerová, tisková mluvčí MČ Praha 13.

Parkoviště na Velké Ohradě bylo vybudováno MČ Praha 13 a celkové náklady byly více než 3,5 milionů korun. Jeho kapacita je necelých 30 osobních automobilů.

"Sídliště Velká Ohrada bylo budováno v 90. letech, a postupem doby, tak jak se tady to sídliště zahušťovalo, ty potřeby parkování byly stále větší a větší, kapacity nedostatečné, a proto MČ řeší tuto dopravu v klidu léta, když ta možnost je, tak tu situaci řeší takovým způsobem, aby lidem tu situaci usnadnila," řekla Jitka Šrámková, vedoucí Investičního oddělení MČ Praha 13.

MČ Praha 13 se dlouhodobě potýká s nedostatkem parkovacích míst, a protože v okolních městských částech byly zavedeny modré parkovací zóny, tak se poměrně dost často stává, že řidiči cestující ze západu Středočeského kraje za prací do naší metropole parkují své automobily u stanic metra a znemožňují tak parkování místním lidem. Proto je každé nové, byť malé parkoviště v MČ Praha 13 více než vítané. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt