Banner

Kovbojové z Radotína uspořádali rodeo

22.05.2017 | PRAHA | PRAHA 16 |

Velké radotínské rodeo o Senátorský pohár se uskutečnilo v areálu Říčních lázní. Návštěvníci si mohli vyzkoušet „dobytkářské“ disciplíny, rychlostní soutěže zaměřené zejména na ovládání koní i jezdecké dovednosti. Letos tu proběhla i volba Miss Rodeo.

Westernová hudba, kovbojové vůně potu, koní a hnoje, tak to vypadá na každém správném rodeu. Po dvacáté sedmé už odstartovali tuto show v Radotíně. 

,,Tradiční radotínské rodeo, na které se každý rok těšíme, protože je to první závod sezony," řekl Miroslav Fencl, jezdec rodea.

,,Snažíme se, co nejvíce přiblížit americkému originálu, i když, pochopitelně, musíme přihlédnout z různých důvodu k českému specifiku," řekl Petr Binhack, radní MČ Praha 16.

Slovem rodeo se původně označovala slovo pro zahnání dobytka, i proto většina disciplín westernových akcí a rodea vychází z běžného života rangerů. Disciplíny se tak nazývají Steet wrestling, pokládání telete nebo Trailer Loading, nakládání telete.

,,To je úkon, který vychází z praxe, z běžného dobytkářského života, kdy je potřeba tele vakcinovat, ošetřit nebo něco podobného," řekl Petr Binhack.

Kolébka rodea je v americké Nebrasce a odtud pochází i tradiční rituál, kdy každému rodeu předchází indiánská modlitba. 

,,Mělo by to zajistit zdárný průběh celé akce a celého dění okolo," řekl Štěpán Baldínský, Ten který mluví s kameny, indiánský šaman. 

Diváci sledují rodeo často se zatajeným dechem. Mezi jezdci rodea najdete řadu profesionálních jezdců.

,,Jezdím na koních celý život, protože jsem bývalý dostihový jezdec, a když jsem v takovém pomyslném důchodu, tak jsem se začal bavit a jezdit rodeo před deseti lety," řekl Miroslav Fencl.

Velké Radotínské rodeo o Senátorský pohár je součástí celoročního seriálu mistrovství České republiky.

PR

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt

Oční klinika DuoVize je jedničkou ve svém oboru

Plynárenské muzeum prožilo rušnou noc