Banner

Řepy budou mít nové sportovní centrum

23.03.2017 | PRAHA | PRAHA 17 | Nela Štefanová

Plavecký bazén, tenisové kurty nebo restaurace. To vše bude v novém sportovním centru v Řepích, kde se zahájila stavba víceúčelové haly.

Slavnostním poklepáním kamene začala stavba nového víceúčelového sportovního centra Na Chobotě v Praze 17. Stavit se začalo na jihovýchodním okraji Řep v bývalém areálu vojenských staveb.

,,Myslím si, že Řepy, které mají dvacet pět tisíc obyvatel, by si zasloužily sportovní centrum. Začali jsme skládat, co by bylo součástí toho sportovního centra a zjistili jsme, že naši obyvatelé by byli rádi, kdyby zde byl i bazén, přibylo wellness. Dnešní podoba je taková, že sportovní centrum bude zahrnovat nejen víceúčelovou sportovní halu, ale i bazén a prostor pro wellness, relaxaci. Bude zde i restaurace a šedesát lůžek,“ řekla Jitka Synková, starostka MČ Praha 17.

Místní se mohou těšit i na tenisové kurty, které budou v provozu po celý rok.

,,Samozřejmě ta sportovní hala je velmi multifunkční a víceúčelová, kde se budou dát hrát prakticky všechny sporty. Basketbal, volejbal, sálový fotbal, velmi univerzální. Samozřejmě bazén plný nejnovějších technologií. S tím, že saunové centrum, které opravdu to relaxační centrum doplní. Celou funkci celého areálu,“ řekl Rafael Moreno, ředitel firmy Geosan Group.

Celý projekt, který si Praha 17 financuje z vlastních zdrojů, bude stát okolo tří set milionů korun. Ukončení stavby se plánuje na podzim roku 2018.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt