Banner

V Praze 17 slavili Den učitelů

31.03.2017 | PRAHA | PRAHA 17 | Lukáš Kubát

Den učitelů je příležitostí k ocenění náročné práce pedagogů. Ty nejlepší a nejdéle sloužící pedagogy ocenila i sedmnáctá městská část. Osmi vybraným byla odměnou plaketa Jana Amose Komenského a bylo uděleno i jedno mimořádné ocenění.

28. března v den narození významného spisovatele, lingvisty, filosofa a hlavně pedagoga Jana Amose Komenského se u nás slaví Den učitelů. Oslavy si nenechali ujít ani v Praze 17.

"Rozhodli jsme se ocenit nejlepší pedagogy řepských škol za jejich činnost. Máme to rozdělené do několika kategorií. Můžou to být pedagogové, kteří na té škole působí dlouhá léta, a nebo ti mladí, kteří přijdou s něčím novým a inovují," řekla Jitka Synková, starostka MČ Praha 17.

Starostka vyznamenala 8 učitelů a předala i jedno mimořádné ocenění.

"Rozhodli jsme se udělit plaketu i městské části Praha 17 za dlouholetou a pedagogickou činnost paní ředitelce Skoumalové, z MŠ Socháňova," řekla Jitka Synková, starostka MČ Praha 17.

Simona Skoumalová pracuje v MŠ Socháňova už od roku 1989.

"Nastoupila jsem jako učitelka MŠ, začala jsem pracovat jako cvičitelka v tělovýchovné jednotě TJ Sokol Řepy, a od roku 1993 dělám ředitelku MŠ Socháňova. Musím říci, že si toho moc vážím, protože tady bydlím, pracuji, dělám do tělovýchovy, a je mi tady dobře," řekla Simona Skoumalová, ředitelka MŠ Socháňova.

Jediným oceněným mužem, mezi 8 laureáty, byl Jaroslav Mevald.

"Učím už 29 rokem, takže si myslím, že je to jednak proto, že jsem muž ve školství, a také protože mám ve škole na starost spousty aktivit, jako je sběr papíru, sběr víček, Klub mladého čtenáře," řekl Jaroslav Mevald, učitel ZŠ Laudova.

Vedení městské části plánuje ocenit pedagogy zase za dva roky. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt