Banner

Praha 17 uspořádala hasičské závody

22.05.2017 | PRAHA | PRAHA 17 | Barbara Kirchnerová

V Praze 17 proběhl už 25. ročník vzpomínkové akce na hasiče Františka Zvoníčka. Od letošního roku je to ale také memoriál Ludvíka Dlouhého. Sbor dobrovolných řepských hasičů tak tradičně uspořádal v rámci této vzpomínkové akce soutěž v požárním útoku.

"Závody jsou pravidelně každý rok a je to vlastně v souvislosti s výročím založení našeho sboru, který byl založen roku 1892, takže letos oslavujeme 125. výročí založení sboru. Takže to vlastně koresponduje i s tím memoriálem," řekla Veronika Jánská, starostka SDH Praha Řepy.

Závody jsou určeny pro děti tak i pro dospělé, v několika věkově rozdělených kategoriích.

"Jsou to v podstatě zastoupené družstva z celé Prahy, tady u těch dětí to jsou závody, které jsou podle celostátní hry Plamen, u těch dospělých je to dle pravidel požárního sportu," řekl Lubomír Spálenka, velitel řepských hasičů.

V týmu soutěží 7 členů, přičemž každý z nich má svou klíčovou funkci. Jejich vzájemná souhra a rychlost je při tomto sportu zcela zásadní.

"V zásadě je to o tom, že se všechno pospojuje, vyběhne se z té základny, nasaje se voda a támhle vzadu cca 80 metrů jsou dva terče, do kterých se musí trefit a shodit," řekl Tomáš Růžička, soutěžící.

I přes nepříznivé počasí se letošních závodů zúčastnilo 39 družstev. Na další závody se můžeme těšit zase v příštím roce. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt