Banner

V Řepích odstartoval BMX European cup

23.05.2017 | PRAHA | PRAHA 17 | Jana Schillerová

BMX European cup, tedy prestižní Evropský pohár BMX v bikrosu se odstartoval o víkendu v Řepích. Řepy mají bikrokrosovou dráhu, která splňuje nejpřísnější kritéria, a proto se zde mohou konat ty neprestižnější evropské závody. BMX Europien cup je jedním z nich. Jde o takové neoficiální Mistrovství Evropy. Městská část Praha 17 je na bikrosovou dráhu, stejně jako na celý klub bikros Řepy, právem pyšná.

Bikrosová dráha na Bílé Hoře přilákala zájemce o tento sport z celé Evropy. Konal se zde totiž prestižní závod o Evropský pohár neboli BMX European cup.

"Je to ohodnoceno HC, čili nejvyšší úroveň závodu, co se na tomto světě jede," řekl Dominik Topinka, vicemistr Evropy v bikrosu.

"A ve své podstatě je to druhá nejvyšší liga, co se může v Evropě jet. Jezdí se pouze supercrossy, což jsou Světové poháry a tohle je Evropský pohár, což je druhý největší, který lze v Evropě uspořádat," řekl Matěj Mareček, organizátor závodu.

Závodů se zúčastnilo téměř 700 jezdců z 29 států. Podpořit je přijela i starostka z MČ Praha 17, která je velkou fanynkou tohoto sportu.

"Osobně chodím na všechny závody, které se tady na bikrosu konají, protože si myslím, že je to skvělá dráha a skvělá příležitost vidět lidi, kteří něco umějí a podívat se na to, jak jim to jde," řekl Jitka Synková, starostka MČ Praha 17.

V Řepích jsou na bikrosovou dráhu patřičně hrdí.

"Dráha splňuje parametry. Byli tady rozhodčí měřit dráhu, jestli vše splňuje parametry, nějaké drobnosti se dolaďovaly ještě před závodem. Teď je vše tak, jak má být," řekl Matěj Mareček.

"Jsem ráda, že máme v Řepích takovou úžasnou dráhu a děkuji Bikrosu Řepy, že se o ní starají, stále jí zvětšují a zvelebují. My jako MČ na to samozřejmě přispíváme," řekla Jitka Synková.

Do finále BMX European cup se probojoval i Dominik Topinka s Bikros Clubu Řepy. Je to vicemistr Evropy, který Řepy reprezentuje na všech významných sportovních soutěží a doufá, že se nominuje i na příští Olympiádu.  

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt