Banner

Celé Řepy byly v pohybu

02.06.2017 | PRAHA | PRAHA 17 | Lukáš Kubát

Move week je jednou z akcí celoevropské kampaně zaměřené na propagaci sportu a tělesných aktivit. V celé Evropě se do něj zapojuje více než sto miliónů lidi a jedním z míst kde se cvičilo byla i Praha 17.

Řepy v pohybu, to je název která se první červnový den uskutečnila na hřišti Základní školy generálporučíka Františka Peřiny.

"Je to součást celoevropské kampaně, které se říká Move week. My sem vždy zařazujeme disciplíny, které se dají dělat z fleku, nemusí se na ně trénovat, jako je wood ball, máme tady pétanque, bollo ball. Také tady máme celý koutek na gymnastiku a akrobacii, švihadla, máme u toho obruče," řekla Jitka Rosenbaumová, předsedkyně odboru SPV, TJ Sokol Řepy.

"Letos tady máme už pátý ročník, a nejen děti, ale i dospělí si zde mohou vyzkoušet spoustu tradičních i netradičních disciplín. Dneska je to ještě výjimečné tím, že nám to vyšlo tak, že dnes slavíme pohybem i svátek dětí," řekla Jitka Synková, starostka MČ Praha 17.

Děti tak mohly svůj svátek oslavit nejrůznějšími sportovními aktivitami od chůze na chůdách, přes gymnastiku až po tanec.

anketa

Hlavním cílem akce byla propagace sportu a zároveň chtěli pořadatelé dostat děti od počítačových monitorů zpátky na sportoviště a do přírody.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt