Banner

Spolužáci přispěli Natálce Kamešové na vozík

16.06.2017 | PRAHA | PRAHA 17 | Milan Řepka

V základní škole generálporučíka Františka Peřiny v pražských Řepích uspořádali sbírku pro svou spolužačku, aby jí přispěli na nový invalidní vozík. Při této příležitosti pro ni uspořádali i galakoncert.

Dětská mozková obrna a v sedmém měsíci po narození zástava vývoje. Tak zněla kdysi diagnóza malé Natálky Kamešové. Dnes je Natálka žákyně čtvrtého ročníku Základní školy generálporučíka Františka Peřiny v Řepích a její spolužáci pro ni, aby jí mohli pomoci, nasbírali téměř 700 kg plastových víček.

"Ten nápad vzešel z vedení školy od paní ředitelky Pavlišové, která má velmi dobré nápady a obě pracoviště její školy vede velmi dobře, takže si myslím, že je to jedna z mnoha jejích krásných aktivit," řekl Vangelis Zingopis, zástupce rodičů ZŠ Laudova.

"Natálku vnímají úplně normálně, je to jejich spolužačka, kterou mají všichni rádi. Samozřejmě má určitý handicap a oni se jí snaží pomáhat. Museli jsme to přebrat, protože to byl jeden jediný druh víček, který jsme museli sbírat. Děti dávaly všechno, takže to byla opravdu práce mravenčí. Připadali jsme si jak Popelky," řekla Jarmila Pavlišová, ředitelka ZŠ genpor. Fr. Peřiny.

Jakkoli se může zdát víc než půl tuny plastových víček obrovské množství - ve finančním vyjádření to je 5500 korun. A na co je Natálka použije?

"Příspěvek bychom rádi využili na nový vozík, který máme teď rozjednaný. Bude tam doplatek, takže bychom rádi využili ten příspěvek na ten doplatek. Je to hrozně krásné, všem moc děkujeme a nesmírně si toho vážíme. Jsme velice vděční," řekla maminka Natálky, Dana Kamešová.

"V této škole se mi moc líbí a mám tady hodné kamarády," řekla Natálie Kamešová, žákyně IV. E. ZŠ genpor. Fr. Peřiny.

Ani přes půl tuny plastových víček nestačí na pořízení nového invalidního vozíku pro Natálku Kamešovou. Stačí to však na to, aby věděla, že lidé kolem ní ji mají rádi a jsou pro to ochotni i něco udělat. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt