Banner

Řepy zavedly kotoučové parkování

15.07.2017 | PRAHA | PRAHA 17 | Jana Peterková

Omezit parkovací dobu na dvě hodiny - tak bojuje městská část s mimopražskými řidiči, kteří okupují většinu parkovišť této okrajové městské části a blokují po celý den tato parkovací místa. Řidiči teď musí na parkovacím kotouči nastavit čas zaparkování a kotouč umístit na viditelném místě. Obyvatelé Řep takové opatření vítají, neboť se konečně uvolnila parkovací místa i pro místní obyvatele.

Řepy, okrajová část Prahy. Stejně jako všechny ostatní naráží na problém nedostatku parkovacích míst. Většina Středočechů si na okraji hlavního města odstaví na celý den vůz a místní pak nemají kde zaparkovat.

"Dlouhodobě se nám tady děje taková záležitost, a to je to, že nám sem odstavují auta lidé, kteří potom pokračují městskou hromadnou dopravou do zaměstnání a své vozidlo si odpoledne zase vyzvednou," řekl Martin Marek, místostarosta MČ Praha 17.

MČ Praha 17 se rozhodla udělat takovému jednání přítrž a výrazně omezila parkovací dobu na zdejších parkovištích. Dobu stání teď měří kotoučové hodiny. Díky nim lze kontrolovat povolenou parkovací dobu, kterou úřad stanovil na dvě hodiny.

"Toto je v dnešní legislativě jediná možná obrana. My to máme jako pilotní projekt a tuto lokalitu jsme vytipovali, protože je nejvíce exponovaná a je nejblíže MHD," řekl Martin Marek.

Obyvatelé Řep omezení parkovací doby vítají. I jim vadí, že během dne nemají kde zaparkovat.

anketa

"Když se kouknete za mnou, tak je tady budova občanské vybavenosti, kde je, mimo jiné, hlavně pošta. Je to jediná pošta v Řepích, to znamená, že to parkoviště má sloužit pro návštěvníky toho občanského vybavení, nikoli pro někoho, kdo tady stojí celý den," řekl Martin Marek.

Problém nedostatku parkovacích míst řeší každá okrajová městská část jinak. Například na Černém Mostě teď vznikne několikapatrové záchytné parkoviště P + R, jehož stavbu už schválilo vedení hlavního města Prahy. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt