Banner

Praha 2 prezentuje výstavu Fotosen

05.04.2017 | PRAHA | PRAHA 2 | Tomáš Mladějovský

Městská část Praha 2 prezentuje v prostorách radnice výstavu nazvanou Prezentuje se vám Fotosen. Autory fotografií jsou senioři této městské části.. Jejich momentky, ale i umělecké fotografie dokazují, že ani ve vyšším věku jim rozhodně nechybí životní energie a fantazie.

Výstava fotografií na zvaná Prezentuje se vám Fotosen je důkazem toho, že nadšení, byť starší amatéři, se pod dobrým vedením dokáží vypracovat na profesionální úroveň.

"Je to opravdu skvělá věc, Fotosen působí už pět let a působí pod klubem Aktivního stáří u nás v Záhřebské ulici, který zřizujeme, a my jsme strašně rádi, že senioři jsou takto aktivní," řekla Alexandra Udženija, místostarostka MČ Praha 2.

Členové fotografického kroužku jsou opravdovými kamarády, a jejich o mnoho mladší lektorka je oslovuje také velmi přátelsky.

"Děvčata a chlapec, všichni jsou hrozně šikovní a musíme je velice pochválit, protože ty pokroky jsou na nich vidět. A celé naše učení spočívá v tom, že oni fotí, a vždy jednou za týden si sedneme na dvě hodiny v klubu a o těch fotkách si povídáme. Já jim jen říkám, kde udělali chybu, co udělat příště lépe," řekla Klára Stojaníková, lektorka fotografování.

Ve spolku Fotosen mají převahu ženy. Nicméně jedinému muži, který se věnuje fotografování už více než 50 let, je mezi nimi určitě dobře.

"Ta společnost tam se mi líbí a něco mi to dá, tak tam chodím docela rád. U těch kolegyň vidím, že velice pokročily třeba v kompozici, některé si k fotce i lehnou nebo vylezou na strom a podobně," řekl Michal Kamarád, člen fotokroužku Fotosen.

"Naše paní lektorka nás vždy ze začátku všechny strašně zkritizovala, ale na závěr nás pochválila, že je to výborné," vždy řekla Věra Vávrová, členka fotokroužku Fotosen.

Výstava Představuje se vám Fotosen, bude v prvním patře radnice MČ Praha 2 ke shlédnutí do 5. května. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt