Banner

Evropský kongres bude jednat o ateroskleróze

13.04.2017 | PRAHA | PRAHA 2 | Tomáš Mladějovský

Mnozí z nás žijí nezdravě. Kouří, jí nadměrně tučné maso a mají nedostatek pohybu. To všechno vede k ateroskleróze. A právě touto nemocí se bude v Praze zabývat 24. - 26. dubna Evropský kongres o ateroskleróze. V jeho rámci se budou pořádat před Kongresovým palácem preventivní akce pro veřejnost. Na nich si jejich návštěvníci mohou nechat změřit tlak a nebo tep při zátěžovém šlapání na kole, chůzi po pásu a nebo při chůzi s holemi Nordic walking.

Evropský kongres o ateroskleróze se schází už po jednadvacáté. Ateroskleróza je závažné onemocnění, které už postihuje několikátou generaci, nikoho nevyjímaje a je základem všech kardiovaskulárních komplikací.

Michal Vráblík, prezident Evropského kongresu o ateroskleróze, uvedl: „Infarkt, nebo myokard, nebo cévní mozková příhoda. Za rychlostí průběhu aterosklerózy stojí rizikové faktory. Mluvíme o nich pořád dokola, ale nic se na tom nemění. Je to vysoká hladina cholesterolu, vysoký krevní tlak, kouření, cukrovka druhého typu. Je to stále relevantní a je dobře, že na toto téma budeme stále upozorňovat u příležitosti Evropského kongresu. Je ještě lépe, že pro Pražany bude připravena akce, která jim připomene důležitost preventivních opatření, tedy toho, co pro sebe můžou udělat oni sami.“

V rámci evropského kongresu o ateroskleróze si nejenom Pražané mohou nechat zjistit, jak na tom zdravotně jsou. Zda mají, či nemají projevy aterosklerózy.

Martin Matoulek, tělovýchovný lékař VFN Praha, uvedl: „Budou před kongresovým palácem stany, kde bude výstava rizikových faktorů s našimi nutričními terapeuty a instruktory pohybu. Budete si moct vyzkoušet intenzitu zátěže, chodící pás, nebo hole Nordic walking.“

V rámci týdne aterosklerózy, který je od 24. do 30 dubna je možná také bezplatná konzultace zdravotního stavu v rekondičním centru v Salmovské ulici Praha 2. V tomto poradenském středisku prokonzultovalo své zdravotní potíže už více než 13000 zájemců. Z toho dvě třetiny měly příznaky aterosklerózy.

PR

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt

Oční klinika DuoVize je jedničkou ve svém oboru

Plynárenské muzeum prožilo rušnou noc