Banner

Evropský kongres bude jednat o ateroskleróze

13.04.2017 | PRAHA | PRAHA 2 | Tomáš Mladějovský

Mnozí z nás žijí nezdravě. Kouří, jí nadměrně tučné maso a mají nedostatek pohybu. To všechno vede k ateroskleróze. A právě touto nemocí se bude v Praze zabývat 24. - 26. dubna Evropský kongres o ateroskleróze. V jeho rámci se budou pořádat před Kongresovým palácem preventivní akce pro veřejnost. Na nich si jejich návštěvníci mohou nechat změřit tlak a nebo tep při zátěžovém šlapání na kole, chůzi po pásu a nebo při chůzi s holemi Nordic walking.

Evropský kongres o ateroskleróze se schází už po jednadvacáté. Ateroskleróza je závažné onemocnění, které už postihuje několikátou generaci, nikoho nevyjímaje a je základem všech kardiovaskulárních komplikací.

Michal Vráblík, prezident Evropského kongresu o ateroskleróze, uvedl: „Infarkt, nebo myokard, nebo cévní mozková příhoda. Za rychlostí průběhu aterosklerózy stojí rizikové faktory. Mluvíme o nich pořád dokola, ale nic se na tom nemění. Je to vysoká hladina cholesterolu, vysoký krevní tlak, kouření, cukrovka druhého typu. Je to stále relevantní a je dobře, že na toto téma budeme stále upozorňovat u příležitosti Evropského kongresu. Je ještě lépe, že pro Pražany bude připravena akce, která jim připomene důležitost preventivních opatření, tedy toho, co pro sebe můžou udělat oni sami.“

V rámci evropského kongresu o ateroskleróze si nejenom Pražané mohou nechat zjistit, jak na tom zdravotně jsou. Zda mají, či nemají projevy aterosklerózy.

Martin Matoulek, tělovýchovný lékař VFN Praha, uvedl: „Budou před kongresovým palácem stany, kde bude výstava rizikových faktorů s našimi nutričními terapeuty a instruktory pohybu. Budete si moct vyzkoušet intenzitu zátěže, chodící pás, nebo hole Nordic walking.“

V rámci týdne aterosklerózy, který je od 24. do 30 dubna je možná také bezplatná konzultace zdravotního stavu v rekondičním centru v Salmovské ulici Praha 2. V tomto poradenském středisku prokonzultovalo své zdravotní potíže už více než 13000 zájemců. Z toho dvě třetiny měly příznaky aterosklerózy.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt