Banner

V Praze 2 spustili hru Skryté příběhy

30.05.2017 | PRAHA | PRAHA 2 | Barbara Kirchnerová

Historické postavy spojené s daným místem, které provádějí rodiny s dětmi a zároveň s mobilem či tabletem v ruce - takové jsou nové geolokační hry. A jedna z nich, tedy aplikace s názvem Skryté příběhy byla slavnostně spuštěna i v Praze 2.

V Praze 2 se konalo slavnostní spuštění nové hry Skryté příběhy. Tuto zábavu můžete zažít díky mobilní aplikaci, kterou si stáhnete zcela zdarma do svého smartphonu, a zažijete tak dobrodružný výlet.

"Je to geolokační hra pro rodiny s dětmi. Když se podíváme, tak zjistíme detail o té trase neboli misi, a můžeme začít hrát. Hraje se to nad mapou. Když poté klikneme na ta jednotlivá zastavení, tak tam máme audiopřehrávač, který nám vypráví příběh, kterým je ta trasa propojená, a zároveň dole máme nějaký úkol," řekl Jan Procházka, jednatel společnosti Tripeduca.

anketa

"Součástí té trasy je vždy nějaká historická postava, která vás vezme do konkrétního roku, takže v tomto případě je to rok 1973, a architekt Bechyně potřebuje tu konzultaci k tomu, aby se zachránil Nuselský most, takže uživatel pomáhá řešit tuto situaci," řekl projektový manažer, Dalibor Naar.

Svůj hlas jednotlivým příběhům propůjčila I známá dabérka Valérie Zawadská.

"Vzhledem k tomu, že jsem vlastně natáčela svého Tota v nedávných týdnech, tak jsem si ještě nestihla uvědomit, jaká ta aplikace je, a co vše obnáší," řekl dabérka a herečka, Valérie Zawadská.

"Na Praze 2 budeme mít těch aplikací v nejbližší době 6, jsou to různé příběhy spojené s různými osobnostmi, ale také i s historickými souvislostmi," řekla Jana Černochová, starostka MČ Praha 2.

V červnu se bude v Praze 2 vzpomínat také na 75. výročí operace Anthropoid, na základě které by měl být spuštěn další motiv v rámci této aplikace.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt