Banner

Praha 2 podpoří používání elektromobilů

22.06.2017 | PRAHA | PRAHA 2 | Tomáš Mladějovský

Praha 2 chce do letošního září postavit na několika dopravně frekventovaných místech své městské části stojany na dobíjení elektromobilů. Stane se tak v podpoře této moderní dopravy vlastně průkopníkem v naší metropoli a věří, že i ostatní pražské městské části ji budou brzy následovat.

Celosvětově mají elektromobily bezesporu svou velkou budoucnost teprve před sebou. Průkopníkem této myšlenky v naší metropoli je MČ Praha 2.

"My jsme se rozhodli, že chceme mít na území MČ elektrodobíječky. Chceme podporovat elektromobilitu, protože to je to, co můžeme udělat pro čistý život na dvojce," řekla Alexandra Udženija, místostarostka MČ Praha 2.

Umístění nabíjecích stanic bylo zvoleno tak, aby bylo přístupné a také aby stály na místech s hustou frekvencí provozu. Cílem je, aby stanice využívalo co možná nejvíce majitelů elektromobilů.

"Jedno bude na Karlově náměstí, jedno bude na Náměstí Míru a jedno bude v Polské ulici u Riegerových sadů," řekla Alexandra Udženija.

Dodavatelé nových dobíjecích stanic pro MČ Praha 2 bude Pražská energetika.

"Je to částečně městská firma a je to jedna z firem, která dělá elektrodobíječky, má na to dotace i z EU a budeme to dělat s nimi," řekla Alexandra Udženija.

"Pražská energetika v závěru loňského roku nainstalovala na území hlavního města Prahy tři takzvané chytré lampy, to znamená stožáry osvětlení s nabíjecí stanicí, s SOS tlačítkem, se šířením wifi v blízkém okolí a také s čidly, která analyzují kvalitu životního prostředí," řekl Petr Holubec, tiskový mluvčí Pražské energetiky, a.s.

Na základě informací o provozu těchto 3 pilotních chytrých lamp se Pražská energetika dohodla s Prahou 2 a s Magistrátem hlavního města Prahy o instalaci dalších těchto lamp na území MČ Praha 2.

"Tři z nich jsou součástí systému veřejného osvětlení a budou tedy včetně nabíječek pro elektromobily. Další 3, protože budou umístěny v parcích, tak ty budou bez nabíjení," řekl Petr Holubec.

anketa

Tři nové nabíjecí stanice pro elektromobily by měly na území MČ Praha 2 stát do konce září letošního roku. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt