Banner

Náměstí Míru odhaluje vycházející hvězdy

26.06.2017 | PRAHA | PRAHA 2 | Nela Štefanová

Odhalte vycházející hvězdy. Tak se jmenuje nová panelová výstava na Náměstí Míru, ve které studenti ze Střední a Vyšší odborné školy Michael představují svá díla. Nejlepší studentské práce za celý školní rok byly slavnostně vyhlášeny a oceněny.

Na Náměstí Míru se koná již pošesté Festmichael, v rámci kterého studenti ze Střední a VOŠ Michael představují svou tvorbu světu. Pod širým nebem zde tak můžete vidět studentské práce, které nesou podtitul Odhalte vycházející hvězdy.

"Pro mě jako pro starostku, která kouká na ty panely z okna radnice, tak je to příjemné zpestření a oživení toho prostoru, a jsem velkou podporovatelkou těchto akcí, kde se jednak Pražané mohou přijít podívat na ukázku tvorby mladých umělců, a jednak tito mladí dostanou prostor pro to, aby se někde v tom veřejném prostoru představili," řekla Jana Černochová, starostka MČ Praha 2.

V rámci zahájení výstavy zde byly také slavnostně vyhlášeny výsledky nejlepších studentských děl, ať už z oboru filmová či fotografická tvorba, nebo grafický design.

anketa

Celý Festmichael vznikl před 8 lety a zrodil se právě v hlavě studentů.

"Shodou okolností byl ten jeden ze studentů syn Jana Svěráka," řekla Monika Hrubešová, ředitelka školy.

"Já bych jim popřála trpělivost a invenci, protože vždy je nejhorší něco vymyslet," řekla Halina Pawlowská, spisovatelka, scénáristka.

Zájemci o studium na Střední a VOŠ mají stále možnost posílat své přihlášky k talentovým zkouškám. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt