Banner

Hudební léto v parcích Prahy 2 bylo zahájeno

13.07.2017 | PRAHA | PRAHA 2 | Milan Řepka

Koncerty pod širým nebem připravila Městská část Praha 2. První z nich proběhl v malebné růžové zahradě pražské Grébovky. Během programu se střídavě představili komorní soubor Atlantis Collegium a jazzové duo Voyage.

Letošní zahajovací koncert Hudebního léta v parcích Prahy 2 proběhl zcela stylově v Havlíčkových sadech, městském parku inspirovaném italskou renesancí a ve znamení hudby klasického baroka a francouzských šansonů. V první části zněla v podání tria Atlantis Collegium díla George Friedricha Händela, Jean - Marie Leclaira, Antonia Vivaldiho, a nebo Arcangela Corelliho.

"Ta myšlenka se urodila už před třemi lety, kdy jsme s tím poprvé začali. Praha 2 má krásné parky, kultura a hudba patřila do parku patřila po staletí, takže jsme se to snažili opět zrealizovat i v dnešní době. Samozřejmě to děláme pro naše kulturní příznivce z Prahy 2, jsme rádi, když jsou ty koncerty otevřené a může přijít kdokoliv," řekl Jaroslav Šolc, radní MČ Praha 2.

"Máme první část vážné hudby, takže se snažíme vybírat co nejpříjemnější nebo nejznámější, a do toho se snažíme zapasovat něco i méně známého. Co se týká druhé sekce, té jazzové, tak tam se setkáváme s plnou řadou úžasných umělců a muzikantů, kteří mají radost a mohou tady hrát. Každý rok musí být jiná kapela," řekla Helena Bendová, ředitelka ArtBotič.

Druhá část koncertu Hudebního léta Prahy 2 pak pokračovala nejslavnějšími francouzskými šansony v podání zpěvačky Natálie Melnikové a doprovodné skupiny Voyage.

"Já si myslím, že na ty akce, ať už jde o koncerty nebo jiné akce, máme dlouhodobě velmi příznivé. Ohlasy se utvořil takový stálejší okruh příznivců," řekl Jaroslav Šolc.

Hudební léto v parcích Prahy 2 má před sebou další 3 koncerty v Riegrových sadech, v altánu Folimanka a největší závěrečný 23. srpna na Karlově náměstí. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt