Banner

Radnice Prahy 2 bude mít nový babybox

15.07.2017 | PRAHA | PRAHA 2 | Nela Štefanová

Starý babybox v Praze 2 který je umístěn u vchodu radnice, nahradí babybox nové generace. Ten je oproti starému vyroben z antikorového plechu a uvnitř je také klimatizován. V současné době byli na území Vinohrad zachráněno 5 dětí.

V září 2017 bude u vchodu Vinohradské radnice nainstalován babybox nové generace. Nahradí ji tak ten stávající, který zde byl umístěn v roce 2010.

"Rada MČ v červnu tohoto roku rozhodla, že bude investovat finanční prostředky a dojde k výměně tohoto stávajícího, který už je zastaralý," řekl Jan Korseska, místostarosta MČ Praha 2.

"Nový babybox je především antikorový, potom se automaticky otevírá i zavírá, je opatřený klimatizací a velice náročnou a složitou signalizací, která je zavedena nejen do počítače v místnosti stále služby, ale i do mobilů mnoha dalších pracovníků," řekl Ludvík Hess, zakladatel babyboxu.

První nalezené miminko v Praze 2 byla holčička, která dostala jméno Jana, a to podle starostky MČ.

"Za těch 7 let jsme tady měli 5 odložených dětí, které přišly v různém období. Naposled 4 děti v loňském roce," řekl Jan Korseska.

MČ Praha 2 se stala první městskou částí, která na své budově babybox nainstalovala.

"Z toho důvodu, že jsme našli holčičku na Karlově náměstí, víceméně volně položenou, tak jsme si řekli, že s tím musíme něco udělat. Od března roku 2010 tady máme umístěný babybox," řekl Jan Korseska.

Celkem se v České republice nachází 71 babyboxů, které pomohly vstoupit do života již 150 dětem.  

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt