Banner

Belgická ulice v Praze 2 opět ožila

26.07.2017 | PRAHA | PRAHA 2 | Nela Štefanová

Dlouhodobá rekonstrukce Belgické ulice je u konce. V rámci oprav dostali nový povrch chodníky i vozovka, kde asfalt nahradili velké kostky. Na podzim letošního roku by mělo už jen dojít k vysázení nových stromů

Belgická ulice v Praze 2 se dočkala poslední fáze celé rekonstrukce.

"Ta oprava oproti jiným opravám je unikátní v tom, že se podařilo za dva roky rekonstruovat veškeré sítě, zachovat zde povrchy, které patří k této k této části Prahy a také se nám podařilo zachovat stromořadí, které bylo původně plánováno na skácení," řekl Petr Dolínek, náměstek primátorky hl.m.Prahy.

Oprava ulice Belgická byla rozdělena do 4 fází. První dvě etapy proběhly v roce 2016. Další dvě probíhaly v letošním roce od března.

"Nejprve na stavbu musely vjet těžké stroje, kdy byla kompletní výměna jak kanalizace, vodovodu, tak plynovodu," řekla Barbora Lišková, tisková mluvčí TSK hl.m.Prahy.

"Začalo to ulicí Bělehradská, kde se to povedlo. Teď je to Belgická, ale ona to není jen Belgická, je to celý okruh - Uruguayská ulice, Americká a Varšavská," řekl Jan Korseska, místostarosta MČ Praha 2.

Při rekonstrukci ulice byl ale také upraven povrch komunikací.

"Vznikly zde zpomalovací pruhy, zároveň zde byla vyměněna část dlažby za novou z velkých kamenných kostek, v parkovacích zálivech je také kamenná dlažba a na chodnících byla použita pražská mozaika, což je drobná kamenná dlažba," řekla Barbora Lišková.

Na podzim letošního roku by ještě mělo dojít k dosadbě nových stromů, které doplní stávající zeleň.

"Je to věc, která je poměrně unikátní. Tady se zaslouží poděkovat jak místním, kteří se za ty své stromy bili a kteří mě upozornili na tu chybu, která se tady mohla stát, která by byla nevratná, pak samozřejmě také Praze 2, která se velmi dobře stará o své ulice a se kterou jsme mohli dát dohromady tento skvělý projekt," řekl Petr Dolínek.

Belgickou ulicí ale opravy v Praze 2 nekončí. V nejbližší době bude zahájena rekonstrukce ulice Londýnská v části mezi Jugoslávskou a Anglickou. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt