Banner

V Praze 3 probíhají Kulinářské dny

07.04.2017 | PRAHA | PRAHA 3 | Barbara Kirchnerová

V pátek 7. dubna začaly v Praze 3 kulinářské dny, kde se představí nejlepší restaurace. Malí návštěvníci se mohou těšit i na dětskou zónu a ti velcí zase na doprovodný program v podobě živé kapely.

Rozmanité chutě a vůně kuchyní z celého světa, stánky s čerstvým ovocem, zeleninou, uzeninami, masem ale i pečivem. Přesně tak vypadají dvoudenní Kulinářské dny na Náměstí Jiřího z Poděbrad, které začaly v pátek 7. dubna a pokračovat budou i v sobotu.

"Co se týká doprovodného programu, tak to bude kapela Martina Hrubého Bůhví a DJové Pescado a Toys Voice, kteří vás provedou celým dnem a bude tu také dětský koutek," řekla Michaela Luňáčková, tisková mluvčí MČ Praha 3.

Kulinářských dnů se zúčastní 8 vybraných restaurací z Prahy 3 a celkem 31 stánků.

"Účastníme se pravidelně, vždy když nás pozve město, tak jsme tady zhruba čtyřikrát či pětkrát do roka. V tuto chvíli tady máme kolem 50 - 70 druhů zboží, oslovujeme tady čím dál více zákazníků, je to zhruba 700 - 800 zákazníků denně," řekl Radek Švestka, prodejce.

Aktuální nepřízeň počasí vám může zpříjemnit nejen dobré jídlo, ale třeba i speciální medovina.

"Naši specialitou je medovina Barrique, která je z akátového medu a dozrává rok v barikových sudech, takže má takový nádech dřeva a krásně voní. Někomu to může připomínat whisky," řekla Barbara Száková, prodejce.

No a na ohřátí mysli můžete vyzkoušet zase největší ovoce na světě, které pochází z Thajska.

"Máme tady jackfruit, největší ovoce na světě, váží přes 20 kilo a roste na chlebovníku. Je velice sladké a chutné. Dále tady máme dračí ovoce, červené a bílé," řekl Dominik Svoboda, prodejce.

Tak nezapomeňte, že Kulinářské dny můžete navštívit ještě v sobotu, a to od 10 do 20 hodin. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt