Banner

Náměstí Jiřího z Poděbrad slavilo Velikonoce

16.04.2017 | PRAHA | PRAHA 3 | Nela Štefanová

Jiřák je nová Pařížská - tak třeba takovouhle placku s tímto nápisem jste společně s čerstvým chlebem a solí mohli dostat na tradičních farmářských trzích na náměstí Jiřího z Poděbrad. K oslavě Velikonoc jste si zde mohli zakoupit nejen čerstvé sýry nebo bylinky ale také chřest, jehož sezóna v Evropě začíná právě v polovině dubna.

Farmářské trhy na Náměstí Jiřího z Poděbrad patří mezi nejoblibenější v Praze. Nabízejí ke koupi osvědčené uzeniny, sýry nebo různé druhy bylinek. Jsou také tématicky laděny a zaměřují se na konkrétní roční období a tak zde nechyběla ani oslava Velikonoc. 

"V rámci toho jarního období máme Velikonoce, takže někteří prodejci mají třeba čerstvé kopřivy do nádivky, medvědí česnek stále pokračuje a postupně se budeme přizpůsobovat té sezóně, takže bude více zeleniny, ovoce, můžeme se těšit na větší nabídku," řekla Veronika Brabcová, manažerka trhů. 

Pro návštěvníky farmářských trhů v průběhu Velikonoc byl připraven i pestrý doprovodný program, kde si na své přišli nejen dospělí, ale i děti. 

"Můžete si zde namalovat vajíčka, jsou tu i další akce. Všechno to vrcholí v sobotu, kdy si můžete uplést pomlásku, bude tady hrát Lovesong Orchestra, pro děti jsou připravená zvířátka, oslíci a malování na obličej, a mimoto si tady můžete udělat nákup, nakoupit si nějaký ten mazanec,něco dobrého k pití," řekla Lucie Vítkovská, místostarostka MČ Praha 3. 

"Tady je taková malá velikonoční dílnička pro děti i pro dospělé. Mohou si tu u mě namalovat perníček, odrátovat vajíčko, udělat si drátěný zápich a nebo namalovat kraslici voskem," řekla Dana Cerhanová, lektorka výtvarné dílny. 

Farmářské trhy Prahy 3 můžete na Náměstí Jiřího z Poděbrad navštívit každý týden od středy do pátku od 8 do 18 hodin, nebo v sobotu od 8 do 14 hodin.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt