Banner

Senioři v Praze 3 si zatančili s Žižkovankou

19.04.2017 | PRAHA | PRAHA 3 | Lukáš Kubát

Praha 3 stejně jako jiné městské části pořádá řadu akcí pro seniory. Naposled se sešli pamětníci z této městské části v Hotelu Olšanka, kde jim k poslechu a tanci zahrála osvědčená kapela Žižkovanka. Dechovkové šlágry zaplnily celý sál tanečníky.

Odpoledne plné zábavy a tance si pro své seniory připravila třetí městská část.

"Taneční odpoledne už pořádáme několik let dozadu, zhruba čtyřikrát až pětkrát do roka, hraje nám tady Žižkovanka, se kterou máme dobrou spolupráci. Naši senioři se rádi zúčastňují této akce, schází se jich zhruba 150 - 200," řekl David Gregor, místostarosta MČ Praha 3.

"Já jsem naprosto nadšený, že jsou senioři aktivní, že přicházejí i v takovém aprílovém počasí na takovou akci, kterou pro ně MČ pravidelně připravuje, že ta akce má smysl, protože na ni lidé chodí a my podporujeme jejich aktivitu, a že se baví a seznamují se tady. Máme tady i pravidelné účastníky," řekl Ivan Holeček, místostarosta MČ Praha 3.

Senioři nejen z Prahy 3 si zatančili, zazpívali a celé odpoledne si velmi užívali.

anketa

Třetí MČ pořádá pro občany důchodového věku řadu volnočasových aktivit.

"Dále pro naše seniory pořádáme zájezdy po České republice, které jsou také hodně navštěvované. Největších akcí co se chystá bude na Svátek seniorů," řekl David Gregor, místostarosta MČ Praha 3.

Ten připadá na přelom září a října, a v Praze 3 se bude po celý týden konat řada sportovních a kulturních akcí. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt