Banner

Praha 3 jde na pejskaře s humorem

01.06.2017 | PRAHA | PRAHA 3 | Tomáš Mladějovský

Praha 3 přišla na originální řešení, jak připomínat pejskařům, aby po svých čtyřnohých miláčcích při venčení uklízeli. Na chodníky a do parků, tedy v místech jejich oblíbených tras, umístila vtipné nápisy, které jim tuto povinnost připomínají.

Nápad umístit vtipné nápisy, které upozorní pejskaře na úklid psích exkrementů na chodníky v Praze 3, se zrodil v kanceláři starostky této městské části.

"Tyto piktogramy na chodnících v pracích, by samozřejmě měly apelovat na to, aby si to každý uvědomil. Máme poměrně dost rozmístěných odpadkových košů na psí exkrementy. Pejskovi se může stát nehoda, ale pejskaři, kteří jsou zodpovědní, nosí v kapse igelitový sáček a po svém pejskovi vždy uklidí," řekla Vladislava Hujová, starostka MČ Praha 3.

Tak by to mělo být, ale vždy se najde pár majitelů psů, kteří veřejná prostranství považují za prostor, který není jejich a psí exkrementy neuklízejí. MČ Praha 3 očekává, že humorné slogany tuto situaci zlepší.

"Nápisy MČ zatím nestály nic, protože šablonu udělal dobrovolník a nástřik provedla Čistá trojka, což je projekt MČ. Nástřik je proveden smývatelnou barvou, která vydrží v závislosti na počasí, jak moc bude svítit sluníčko nebo jak bude pršet, zhruba měsíc," řekla Michaela Luňáčková, tisková mluvčí MČ Praha 3.

V MČ Praha 3 je ke 31. květnu evidováno 2 745 psů. Stojanů s pytlíky na exkrementy je 195, z toho 185 je vybaveno koši. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt