Banner

Žižkovské pivobraní rozzářilo park Parukářka

04.06.2017 | PRAHA | PRAHA 3 | Lenka Pechalová

První červnový víkend patří na Parukářce tradičnímu Žižkovskému pivobraní, které každoročně přiláká tisíce návštěvníků. Na vrchu svatého kříže mohli návštěvníci ochutnat přes 100 pivních specialit a k dobrému pití samozřejmě nesměla chybět ani dobrá hudba.

V parku Parukářka proběhlo v pořadí již šesté Žižkovské pivobraní. Na 40 stánků českých pivovarů a minipivovarů zde představilo bohatou nabídku piv i pivních speciálů. Pro návštěvníky bylo připraveno celkem 100 druhů piv. 

„V nabídce byla samozřejmě klasická piva výčepní, ležáky, ale byla tu piva i bylinná, kvasnicová, pšeničná, portery, nebo piva se sníženým obsahem alkoholu,“ řekla Michaela Luňáčková, tisková mluvčí MČ Praha 3. 

Nechyběla ani piva bezlepková, nebo ovocná. Festival je také unikátní tím, že jsou zde vítány děti, pro ty byly připraveny různé exhibice, workshopy a soutěže. Soutěžily mezi s sebou i jednotlivé pivovary. 

„Jako každoročně probíhá soutěž o nejlepší pivo a letos vyhrál pivovar Gajdoš, což je malý pivovar na pomezí Vysočiny a Jižní Moravy,“ řekla Vladislava Hujová, starostka MČ Praha 3. 

Ten měl v nabídce piva ovocná a nejoblíbenější z nich bylo u degustátorů pivo třešňové. V rámci doprovodného programu vystoupila pak poprocková hudební špička Eddie Stoilow, která je ale striktně abstinentní. 

„Tak pivo jsme měli jedno, ale nealkoholický, my jsme abstinenční kapela a máme takové abstinenční příznaky,“ řekl David Šmídt, klávesista Eddie Stoilow. 

U návštěvníků sklidil tento degustační festival velký úspěch. Žižkovské pivobraní patří k nejnavštěvovanějším akcím Prahy 3, letos se ho zúčastnilo kolem 13 000 lidí.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt