Banner

Praha 3 uspořádala veletrh sociálních služeb

11.06.2017 | PRAHA | PRAHA 3 | Milan Řepka

Už počtvrté Městská část Praha 3 uspořádala veletrh sociálních a návazných služeb. Zúčastnilo se ho téměř 50 organizací, které pomáhají rodinám, dětem, seniorům i sociálně slabým občanům.

Návštěvníci Veletrojky, jak se oficiálně přehlídka nabídky služeb sociální oblasti jmenuje, měli možnost seznámit se se širokým spektrem programu.

"Jsou to rodinná centra, nízkoprahové kluby, organizace, které pracují se seniory, s tělesně postiženými, ale jsou v tom i drogově závislí," řekl David Gregor, místostarosta MČ Praha 3.

"Komunitní centra Armády spásy na Biskupcové 38 nabízí své služby především seniorům. Máme tam výuku angličtiny, rukodělný kroužek, a potom pěvecký soubor a Radostné stáří," řekl Petr Janoušek, vedoucí komunitního centra Armády spásy.

"Nabízíme různé programy pro rodiče s dětmi, pak následně volnočasové kurzy pro samotné děti i dospělé, ale potom také vzdělávání a poradenství, a děláme i takové komunitní akce pro veřejnost a pro celou Prahu 3," řekla Edita Janečková, ředitelka z.s.Nová trojka.

"My jsme s organizací ERGO AKTIV, což je centrum moderní rehabilitace pro lidi se získaným postižením mozku, takže pro tuto cílovou skupinu lidí, což znamená lidi po mrtvici nebo po nějakém traumatickém úrazu hlavy, nabízíme takové komplexní rehabilitační programy," řekla Olga Marsová, provozní ředitelka ERGO AKTIV, o.p.s.

"Proto se koná veletrh, aby se lidé přišli a seznámili se s těmi organizacemi a popřípadě zjistili, že mají nějaký zajímavý obsah a program, který mohou nabídnout nejen sobě, ale i svým blízkým, jako třeba seniorům," řekl Ivan Holeček, místostarosta MČ Praha 3.

Organizace, které se se svými službami na veletrhu sociálních služeb prezentují, si tuto formu oslovení veřejnosti velmi chválí. Veletrh jim pomáhá rozšířit obecné povědomí o možnostech, které třetí městský obvod nabízí občanům.    

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt