Banner

V Praze odstartovala bezplatná wifi na zastávkách

11.06.2017 | PRAHA | PRAHA 3 | Lukáš Kubát

Praha má první zastávku městské hromadné dopravy, která je trvale připojena k vysokorychlostnímu internetu. Zkrátit si tak čekání na tramvaj a surfovat po internetu zdarma budete moci na zastávce Husinecká na pražském Žižkově.

Historickým vozem tramvaje symbolicky z minulosti do budoucnosti, kdy jsou zastávky připojeny k vysokorychlostnímu internetu.

"Společnost JCDecaux, hl. m. Praha, Dopravní podniky ve spolupráci s MČ Praha 3 vybralo pro toto zahájení naši stanici Husinecká, která je pro nás klíčová z toho důvodu, že se na ní právě nachází naproti naše úřední budova, zároveň je zde stadion Viktoria Žižkov, a také zde jezdí tisíce studentů do Vysoké školy ekonomické," řekl Alexander Bellu, místostarosta MČ Praha 3.

Ve stanici se můžete bez jakéhokoliv přihlášení připojit k bezplatnému internetu. Husinecká ale není jedinou stanicí, kde je wifi připojení k dispozici. Nově se můžete připojit třeba také na Florenci, Karlově náměstí nebo Náměstí Míru.

"Dneškem se spouští dalších 27 stanic v rámci celého hlavního města Prahy, a společnost JCDecaux plánuje do konce letošního roku rozšířit počet zastávek až na počet 100," řekl Alexander Bellu.

I Dopravní podnik hl. m. plánuje co nejširší pokrytí autobusů a tramvají wifi připojením.

"My se snažíme ten náš vozový park modernizovat, a samozřejmě zabezpečit tu konektivitu i v tom vozovém parku. Je to naše strategie, a ty projekty, byť nejsou vidět, nejsou tak promovány jako tento, tak jsou tu, a chtěli bychom, do roku 2022 mít pokryto asi 60 až 70% vozového parku," řekl Martin Gillar, generální ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy.

V průběhu roku 2018 by mělo být vysokorychlostním internetem pokryto 300 nejfrekventovanějších zastávek v Praze.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt