Banner

Vyhodnocení projektu Lepší škola

03.03.2017 | PRAHA | PRAHA 4 | Lukáš Kubát

Lepší škola, to je projekt Prahy 4, který v pátek vyvrcholil na Nuselské radnici. Na závěrečné prezentaci přednášeli svoje nápady na zlepšení školní výuky žáci čtyř základních škol z pražské Michle.

Jak zlepšit školní prostředí, nebo jak zkvalitnit školní výuku. Svoje nápady prezentovali žáci čtyř základních škol z Prahy 4. Projekty pak hodnotila jak široká veřejnost, tak i zástupci radnice.

"Podporuji jakékoliv aktivity, kde se nějakým způsobem zapojí děti. Jsou aktivní, a je to něco, kde se propojuje nejenom vzdělávání a výuka, ale i praxe. Školství by mělo být o tom, jak říkal Komenský: škola hrou," řekl Jaroslav Míth, radní MČ Praha 4.

"Já rozhodně fandím těmto věcem, kdy děti něco sami vymýšlejí, nějaké věci na zlepšení toho okolí té školy. Předpokládám, že v jejich očích by vše stálo za to, to zrealizovat," řekl Ondřej Růžička, radní MČ Praha 4.

I nám se žáci pochlubili svými projekty.

"My máme tři projekty. První je Světlo pro lepší zážitek. Druhý je Workoutové hřiště, chceme se hýbat, a to třetí je Škola na cestách, chtěli bychom nové fotoaparáty," řekla Katka, ZŠ Na Líše.

"Já jsem vedoucí jednoho hlavního projektu Pítka, a ten je o tom, že bychom dali do naší školy pítka, a k tomu jsme připojili relaxační prostor," řekla Marie, ZŠ Bítovská.

"Budeme prezentovat Zdravou výuku, potom Lezeckou stěnu a Multifunkční ateliér," řekla Tereza, ZŠ Mendíků.

Vítězný projekt je ze Základní školy Mendíků, a je to Učení na balkóně. Druhé místo obsadila Základní škola Ohradní, se svým Multifunkčním amfiteátrem.

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt