Banner

Praha 5 má nového starostu

01.04.2017 | PRAHA | PRAHA 5 | Jana Schillerová

Vedení Prahy 5 chtělo odvolat starostu Radka Klímu z Top 09 kvůli dlouhodobé nespokojenosti s jeho prací.

Praha 5 má nového starostu. Stal se jím radní, Pavel Richter. Starosta Radek Klíma na svou funkci rezignoval. Vedení radnice zaslal rezignaci emailem, a jako důvod uvedl ztrátu důvěry svého zastupitelského klubu TOP 09, a současný zdravotní stav.

"Já jsem dostal rezignaci písemnou. Myslím si, že klub jednotný je, a jsem rád, že koalice zůstala soudržná, funguje a došlo pouze k výměně pana starosty. Já to beru jako jeden z pozitivních aktů," řekl Martin Slabý, radní MČ Praha 5.

"Strana zelených, jako největší opoziční klub, vítá rezignaci starosty Radka Klímy. Jsme rádi, že tak nakonec učinil sám, protože jsme očekávali, že dneska odvolá jeho vlastní strana, která asi po roce naší konstruktivní kritiky přijala naše argumenty, proč by neměl být Radek Klíma nadále starostou městské části Praha 5," řekla Tatiana Konrádová, zastupitelka MČ Praha 5.

O Klímově odvolání plánovali zastupitelé hlasovat na mimořádném jednání zastupitelstva. K tomu ale už nedošlo. Nově zvolený starosta Pavel Richter slibuje kvalitní tým a lepší fungování radnice.

"Co na to mám říkat. Děkuji všem kolegům, kteří mi dali tu důvěru a doufám, že mi hlavně pomohou, protože já sám nic nezvládnu. Potřebuji pomoc jak radních, tak zastupitelů v tom, aby se nám povedlo dodělat věci, které jsme rozdělali a případně připravili nějaké další, na které budou navazovat naši následovníci," řekl Pavel Richter, starosta MČ Praha 5.

Nový starosta slibuje naplnění investičních plánů, ve který je řada velkých projektů a kvalitní jednotný tým. S žádnými razantními a personálními změnami zatím nepočítá. Poslední novinkou na mimořádném jednání zastupitelstva bylo zvolení Martina Damaška do funkce radního. 

PR

LEO Expres očekává zájem o linku na Lipno

Alena Vitásková představila novou knihu Solární baroni

Andrej Babiš prezentoval svou novou knihu

Češi představují světově unikátní projekt